Zesłanie Ducha Świętego – 5 czerwca 2022

 • Dziś za modlitwę hymnem do Ducha Świętego można zyskać odpust zupełny.
 • Dziękuję rodzinom z Sokołowskiej za przygotowanie śniadania dla pielgrzymów z Cmolasu. Nasz kościół odwiedziło wczoraj ok. 70 osób.
 • W tygodniu:
  – jutro drugi dzień Zielonych Świąt – NMP Matki Kościoła – msze św. o 8.00 i 18.00;
  – w środę – św. Jadwigi Królowej;
  – w czwartek – święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego Kapłana – po mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 20.00;
  – w sobotę – św. Barnaby – Apostoła;
  Solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i zapraszam do uczczenia swoich Patronów.
 • W czwartek w Rzeszowie w dolnym kościele Chrystusa Króla przy ul. Ks. Jałowego spotkanie wyjeżdżających do Medjugorje.
 • W uroczystość Bożego Ciała będzie u nas ks. Bogdan Piotrowski – misjonarz pracujący w Kongo Brazaville. Osoby, które opłacają szkołę dla dzieci w Afryce i chcą podtrzymać nadal tę inicjatywę proszone są o przygotowanie ofiar na kolejny rok nauki. Ofiary te można przekazać bezpośrednio ks. Bogdanowi lub w sierpniu przy końcu wakacji.
 • Składam serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w poświęcenie miejsca pamięci. Zostały już zamontowane maszty z flagami. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiarę na zakup masztów. Wyrażam uznanie Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Aktywności Społecznej, Radzie Sołeckiej, Dyrekcji Zespołu Szkół w Wólce Niedźwiedzkiej, Ochotniczej Straży Pożarnej i Kołu Gospodyń Wiejskich za przygotowanie tego ważnego dla naszej wsi wydarzenia kulturowo-patriotycznego „Ku pamięci przodków”. Dziękuję również dziewczynkom z DSM-u i wszystkim zaangażowanym w przeżycie tej uroczystości.
 • W uroczystość Bożego Ciała – przejdziemy w procesji następującą trasę: 
  I ołtarz – na wprost kościoła k/rodziny Szwajów – proszę o przygotowanie rodziny z Kosaków, 
  II – na skrzyżowaniu w dróg: Siciarska – Siciarska-Kępa k/rodziny Kościółków i Miazgów – rodziny z Dołęgi;
  III – przy bramie wjazdowej na plebanię – rodziny z Podlasu;
  IV ołtarz na placu kościelnym przy miejscu pamięci – proszę o przygotowanie rodziny z Siciarskiej;
  Zapraszam na procesję zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej ze sztandarem, proszę również o włączenie się w procesję przez niesienie baldachimu i czuwanie nad bezpieczeństwem w czasie drogi.

Categories: