5 niedziela wielkanocna – 28 kwietnia 2024

  • Dziś – Ogólnopolska Niedziela Modlitwy za Kierowców. Polecamy wszystkich poruszających się po naszych drogach. Po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów.
  • We wtorek 30 kwietnia w Medyni Głogowskiej uczniowie klasy VIII przyjmą Sakrament Bierzmowania. Spowiedź św. przed Bierzmowaniem i odpustem jutro – w poniedziałek od godz. 18.30. Zapraszamy kandydatów, rodziców i świadków, a także dzieci przed I piątkiem miesiąca. Są zaproszeni księża. Nie odkładajmy spowiedzi na dalsze dni.
  • W środę – 1 maja – wspomnienie św. Józefa Robotnika, o godz. 17.30 adoracja, o 18.00 rozpoczęcie nabożeństw majowych i msza św., błogosławieństwo Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
  • W I czwartek wspomnienie św. Atanazego i  Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Wywieszone biało czerwone flagi niech będą wyrazem naszej pamięci o Ojczyźnie. Odwiedziny chorych w czwartek od godz. 10.00.
  • W I piątek – 3 Maja nasz odpust parafialny ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Msze św.: o godz. 8.00  i suma odpustowa o godz. 11.00. Przewodniczył jej będzie ks. Tomasz Mular – Redemptorysta ze Skarżyska Kamiennej.
  • W I sobotę św. Floriana. Msza św. o godz. 8.00 z nabożeństwem majowym. Solenizantów tego tygodnia polecamy opiece Bożej Opatrzności i wstawiennictwu św. Patronów.

Intencje modlitwy różańcowej na miesiąc maj:
– róża MB Częstochowskiej – za Kościół;
– MB z Guadelupe – dziękczynna za św. Jana Pawła II i bł. kard. Wyszyńskiego;
– MB z Lourdes – o nawrócenie grzeszników;
– MB z La Salette – za parafię;
– MB Fatimskiej – w intencji Ojczyzny;
– MB Gietrzwałdzkiej – o zakończenie wojny w Ukrainie i w Ziemi Świętej;

Categories: