Wniebowstąpienie Pańskie – 17 maja 2026
- Składka dzisiejsza przeznaczona jest na działalność radia Via.
W tygodniu:
- we wtorek – nabożeństwo do św. Michała Archanioła;
- w środę – św. Bernardyna ze Sieny;
- w piątek– św. Rity –nabożeństwo do dusz w czyśćcu i za dusze czyśćcowe;
Solenizantów tego tygodnia polecam opiece św. Patronów;
- W piątek również będzie u nas grupa Pielgrzymów z Cmolasu udająca się do
Leżajska. Rodziny, które mogą przyjąć po kilka osób proszone są o kontakt
ze mną. - W sobotę 23 maja zapraszam na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
Modlitwy rozpoczniemy nabożeństwem majowym o godz. 18.00, następnie
zakończenie Nowenny do Ducha Świętego i msza św. z Wigilii Zesłania
Ducha Świętego. Na nabożeństwo proszę kandydatów do Bierzmowania –
uczniów klasy VII i bierzmowanych w tym roku – uczniów klasy VIII oraz
członków Grupy Modlitwy św. o. Pio. - W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
- W poniedziałek 25 maja święto MNP – Matki Kościoła – drugi dzień
Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. - Po wielu latach służenia przy ołtarzu i pełnienia funkcji lektora odchodzi
z grona LSO Paweł Smycz. Dziękuję za jego posługę jako ministranta i
lektora i zapraszam do zaangażowania w liturgię jako dorosłego wiernego. - Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. Trasa procesji
w tym roku: I ołtarz – na wprost kościoła przed domem Marty Stankiewicz –
proszę o przygotowanie wiernych z Kuduków, II – na rozwidleniu dróg
k/rodziny Kościółków proszę o przygotowanie rodziny z Dołęgi, III – przy
bramie wjazdowej na plebanię – proszę o przygotowanie rodziny z Podlasu
i IV ołtarz obok drogi wjazdowej na plac przy kościele – proszę
o przygotowanie rodziców uczniów klasy IV i III. - W najbliższych tygodniach przeżywać będziemy:
- 4 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała;
- 5 czerwca – I piątek – rocznicę I Komunii św.;
- 7 czerwca – w niedzielę – Dzień Dziękczynienia za Świątynię Opatrzności
Bożej i na mszy św. o 12.30 – dziękczynienie w ramach Jubileuszu 40-lecia
Kapłaństwa i 25 rocznicy pobytu w parafii; - 12 lipca – 120-lecie OSP;
- 24 sierpnia – Dożynki Gminne;
- Z prasy katolickiej polecam NIEDZIELĘ i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Na
stolikach z gazetami są do zabrania bezpłatnie „DOBRE NOWINY”.