Wniebowstąpienie Pańskie – 17 maja 2026

  • Składka dzisiejsza przeznaczona jest na działalność radia Via.
    W tygodniu:
  1. we wtorek – nabożeństwo do św. Michała Archanioła;
  2. w środę – św. Bernardyna ze Sieny;
  3. w piątek– św. Rity –nabożeństwo do dusz w czyśćcu i za dusze czyśćcowe;
    Solenizantów tego tygodnia polecam opiece św. Patronów;
  • W piątek również będzie u nas grupa Pielgrzymów z Cmolasu udająca się do
    Leżajska. Rodziny, które mogą przyjąć po kilka osób proszone są o kontakt
    ze mną.
  • W sobotę 23 maja zapraszam na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
    Modlitwy rozpoczniemy nabożeństwem majowym o godz. 18.00, następnie
    zakończenie Nowenny do Ducha Świętego i msza św. z Wigilii Zesłania
    Ducha Świętego. Na nabożeństwo proszę kandydatów do Bierzmowania –
    uczniów klasy VII i bierzmowanych w tym roku – uczniów klasy VIII oraz
    członków Grupy Modlitwy św. o. Pio.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  • W poniedziałek 25 maja święto MNP – Matki Kościoła – drugi dzień
    Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00.
  • Po wielu latach służenia przy ołtarzu i pełnienia funkcji lektora odchodzi
    z grona LSO Paweł Smycz. Dziękuję za jego posługę jako ministranta i
    lektora i zapraszam do zaangażowania w liturgię jako dorosłego wiernego.
  • Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. Trasa procesji
    w tym roku: I ołtarz – na wprost kościoła przed domem Marty Stankiewicz –
    proszę o przygotowanie wiernych z Kuduków, II – na rozwidleniu dróg
    k/rodziny Kościółków proszę o przygotowanie rodziny z Dołęgi, III – przy
    bramie wjazdowej na plebanię – proszę o przygotowanie rodziny z Podlasu
    i IV ołtarz obok drogi wjazdowej na plac przy kościele – proszę
    o przygotowanie rodziców uczniów klasy IV i III.
  • W najbliższych tygodniach przeżywać będziemy:
  1. 4 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała;
  2. 5 czerwca – I piątek – rocznicę I Komunii św.;
  3. 7 czerwca – w niedzielę – Dzień Dziękczynienia za Świątynię Opatrzności
    Bożej i na mszy św. o 12.30 – dziękczynienie w ramach Jubileuszu 40-lecia
    Kapłaństwa i 25 rocznicy pobytu w parafii;
  4. 12 lipca – 120-lecie OSP;
  5. 24 sierpnia – Dożynki Gminne;
  • Z prasy katolickiej polecam NIEDZIELĘ i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Na
    stolikach z gazetami są do zabrania bezpłatnie „DOBRE NOWINY”.

Categories: