6 niedziela zwykła – 11 lutego 2024

 • Dziś Światowy Dzień Chorego. Polecamy wszystkich doświadczonych cierpieniem i chorobami.
 • W Środę Popielcową msze św. z posypaniem głów popiołem – o 8.00, 11.00 i 17.00. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Na ten dzień nie ma żadnej dyspensy. Przypominam, że wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest czasem, w którym wierzący nie uczestniczy w zabawach i dyskotekach. Udział w nich jest ciężkim grzechem i zgorszeniem dla innych.
 • W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego – w Środę Popielcową (14 lutego) należy przeprowadzić zbiórkę pieniężną na rzecz pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie. Mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest bardzo potrzebna. Chcemy wspierać ludzi – szczególnie seniorów, osoby z niepełnosprawnością oraz rodziny, które z powodu wojny straciły swój dom.
 • Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Składka na cele parafialne. Wypominki roczne będą w czasie rekolekcji w niedzielę 25 lutego przed sumą.  
 • W piątek:
  – o godz. 8.00 msza św. i nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
  – o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci z Komunią św.
  – o 17.00 druga msza św. i Droga Krzyżowa;
  – o 19.30 Droga Krzyżowa z młodzieżą;
 • W niedziele Wielkiego Postu msze św. przed południem o 8.00 i 10.30. Po południu o godz. 14.00 Gorzkie Żale i msza św.
 • Od 24 lutego /sobota/ rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje parafialne, które potrwają do środy 28 lutego. Nauki rekolekcyjne w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00. Przewidziane jest także spotkanie z młodymi i jedno spotkanie dla dzieci SP. Dokładny program zostanie podany. Przypominam, że czas spowiedzi wielkanocnej i spełnienie przykazania kościelnego trwa od Środy Popielcowej do niedzieli Trójcy Przenajświętszej – czyli w tym roku prawie 4 miesiące.

Categories: