Niedziela Świętej Rodziny – 26 grudnia 2021

 1. Wyrażam wdzięczność i podziękowanie za przygotowanie wystroju kościoła:
  – rodzinom, które ofiarowały choinki do kościoła;
  – rodzinom z Bud za ubranie choinek i przygotowanie dekoracji świątecznej;
  – Karolowi Kobylarzowi za wykonanie szopki bożonarodzeniowej oraz tym wszystkim, którzy mu pomagali; Wiele osób było zaangażowanych w prace, przygotowanie zewnętrznej oprawy, ustawianie choinek i przygotowanie kościoła – serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. Pozdrawiamy wszystkich, którzy przebywają poza domem rodzinnym a z racji Świąt przyjechali do swoich rodzin. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy aby pobyt w domach rodzinnych upływał w serdecznej atmosferze
  i jedności z bliskimi.
 3. W piątek zakończenie starego roku – wspomnienie św. Sylwestra – papieża. Msze św. z nabożeństwami dziękczynno – przebłagalnymi: przed południem o godz. 9.00 i po południu o 16.00. Biskup Rzeszowski udzielił dla wszystkich wiernych przebywających na terytorium diecezji rzeszowskiej dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru dnia i postu w piątek – 31 grudnia.
 4. W I sobotę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 2022.
 5. O posprzątanie kościoła proszę dalsze rodziny z Bud. Sprawy kancelaryjne po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym.
 6. W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek – msze św. w int. rodzin z racji kolędy. Jeżeli to możliwe proszę, aby z każdej rodziny była przynajmniej jedna osoba. Proszę o przyniesienie wody święconej. W miarę możliwości proszę o przygotowanie liturgii – czytanie, śpiew psalmu i modlitwa wiernych. Ministranci i lektorzy niech towarzyszą swojemu rejonowi. Msze św. o godz. 17.00.

Porządek spotkań kolędowych w kościele:
– poniedziałek – rodziny z Sokołowskiej i Sokołowskiej k/rzeki;
– wtorek – rodziny z Kosaków oraz domy od Tadeusza Saj do kościoła;

– środa – rodziny z Bud – całość i Marynina;
– czwartek – rodziny z Kuduków i Podlasu;
pozostałe rejony:
– poniedziałek 3 stycznia – rodziny z Gęsiówki;
– wtorek – 4 stycznia – rodziny z Siciarskiej;
– środę – 5 stycznia – rodziny z Dołęgi;

7. W poniedziałek, 27 grudnia, w liturgiczne święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty przypada dzień Imienin Pasterza naszej diecezji, Biskupa Jana Wątroby. Polecajmy dostojnego Solenizanta opiece Bożej za wstawiennictwem świętego Patrona.

8. 28 grudnia br. (wtorek) odbędzie się w Rzeszowie XVIII Rzeszowski Marsz za Życiem w Święto Młodzianków Męczenników. Rozpoczęcie przy Pomniku Dzieci Nienarodzonych na Starym Cmentarzu o godz. 17:00. Następnie przemarsz do Bazyliki oo. Bernardynów, gdzie o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. Organizatorzy zapraszają do udziału.

9. Składka z 26 grudnia przeznaczona na Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie.

Categories: