Niedziela Trójcy Przenajświętszej 30-05-2021

 1. Jutro Nawiedzenie NMP. Ostatni dzień nabożeństw majowych.  Składam gorące podziękowanie wiernym, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na nabożeństwach. Dziękuję również małej grupie dzieci, które przynajmniej kilka razy w ciągu miesiąca były obecne na majówce. Wyrażam uznanie
  i podziękowanie rodzicom, którzy zatroszczyli się o udział dzieci w majówkach. Zaznaczam, była to bardzo nieliczna grupa dzieci.
 2. We wtorek  po mszy św. spotkanie ministrantów.
 • W środę od godz. 17.00 spowiedź św. przed Uroczystością Bożego Ciała
  i I piątkiem miesiąca czerwca.  Skorzystajmy z tego wielkiego daru jakim jest przyjmowanie Ciała Chrystusa. Możliwość spowiedzi będzie również po zakończeniu mszy św.
 • W I czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00 i druga msza św. o godz. 11.00, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji: I ołtarz – w kościele, II – na wprost kościoła w głębi przy ogrodzeniu rodziny Szwajów – proszę o przygotowanie rodziny z Siciarskiej – Kępy, III – przy ogrodzeniu plebanii proszę o przygotowanie rodziny z Podlasu
  i IV ołtarz na placu kościelnym – proszę o przygotowanie Kuduki.
 • W uroczystość Bożego Ciała będzie u nas ks. Bogdan Piotrowski – misjonarz
  w Kongo. Osoby, które zechcą nadal pomagać dzieciom opłacając kolejne lata nauki w szkole proszone są o kontakt bezpośrednio z misjonarzem.
 • W I piątek – od godz. 9.00 – odwiedziny chorych w domach.
 • W I piątek:
  –  o godz. 17.00 – msza św. z udziałem dzieci komunijnych i rocznicowych;
  – o godz. 18.00 – procesja z Najświętszym Sakramentem;
  – o godz. 18.30 – msza św. parafialna;
 • W I sobotę o godz. 18.00 procesja i modlitwy do Matki Bożej, następnie msza św. niedzielna.
 • Składam serdeczne „Bóg zapłać” za indywidualne ofiary na ołtarz. 
 1. Zapowiedzi przedślubne wywieszone są gablocie, sprawy kancelaryjne po wcześniejszym umówieniu.
 1. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki, na których można składać propozycje kandydatów do Rady Parafialnej. Zachęcam do zaangażowania i wybór osób, które mogłyby włączyć się w organizowanie życia parafialnego służąc radą i pomocą. Proszę o wskazanie osób, które są rzeczywiście wierzącymi i praktykującymi katolikami, i uczestniczą w życiu religijnym naszej parafii.

Categories: