Ogłoszenia Parafialne

20 Niedziela zwykła – 18 sierpnia 2019

20 Niedziela zwykła – 18 sierpnia 2019

1. Trzecia niedziela miesiąca – polecamy sprawy parafii, modlimy się za wypoczywających i pracujących. Przed sumą wypominki roczne.

2. Po zmianach dokonanych przez ks. biskupa nowi księża objęli parafie: w Łowisku – ks. Wincenty Kolbusz z Rzeszowa, w Górnie – ks. Tomasz Kozicki z Ropczyc i w Nienadówce – ks. Jerzy Uchman z Tarnowca. Ks. Tomasz Mężyk – wikariusz z Trzebosi – został zamianowany proboszczem w Gliniku Polskim.

3. We wtorek – Dzień adoracji diecezjalnej. Od godz. 6.00.

4. W piątek 23 sierpnia spotkanie grupy modlitwy św. o. Pio. O godz. 18.00 – różaniec, następnie msza św. i krótka adoracja z o. Pio.

5. W sobotę – św. Bartłomieja – odpust w Nienadówce. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00.

6. Wyrażam uznanie i wdzięczność Kołu Gospodyń Wiejskich za przyjęcie i przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów z Głogowa.

7. W przyszłą niedzielę w katedrze rzeszowskiej diecezjalne dożynki. Rozpoczęcie o godz. 11.00 – prezentacja wieńców żniwnych, następnie msza św. dziękczynna za zebrane plony.

19 niedziela zwykła – 11 sierpnia 2019

19 niedziela zwykła – 11 sierpnia 2019

1. W środę przez naszą parafię przechodzi piesza pielgrzymka z Głogowa do Leżajska. Przy Domu Parafialnym zatrzymają się ok. południa na krótki postój i poczęstunek.

2. Ojcowie Bernardyni z Leżajska zapraszają na uroczystości odpustowe.

3. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o 8.00, 10.30 i 12.30 – z poświęceniem ziół i kwiatów. Zachęcam do dziękczynienia za wszelkie łaski jakie otrzymujemy dzięki wstawiennictwu Matki Bożej naszej Patronki.

4. Po wielu latach służenia odchodzi z grona ministrantów Bartłomiej Słonina z Dołęgi. Dziękuję za służbę przy ołtarzu, wyrażam uznanie i składam podziękowanie jego rodzicom.

5. W niedzielę 25 sierpnia Dożynki Diecezjalne w katedrze rzeszowskiej. Rozpoczęcie o godz. 11.00 – prezentacja wieńców dożynkowych, następnie msza św. dziękczynna za zebrane plony.

6. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Przed sumą wypominki roczne.

7. Niech Boże błogosławieństwo umacnia i wspiera naszą pracę i wypoczynek.

18 niedziela zwykła – 4 sierpnia 2019

18 niedziela zwykła – 4 sierpnia 2019

 1. Wczoraj wyruszyła autokarowa pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Europy Zachodniej – Francji, Hiszpanii i Portugalii. Dziś Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Modlitwą i pamięcią towarzyszymy pielgrzymom.
 2. W tygodniu:
  – we wtorek – Przemienienie Pańskie;
  – w czwartek – św. Dominika;
  – w piątek – św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein – patronki Europy;
  – w sobotę – św. Wawrzyńca – diakona i męczennika;
 3. Dożynki diecezjalne będą w niedzielę 25 sierpnia w katedrze rzeszowskiej a ogólnopolskie 1 września na Jasnej Górze. My będziemy dziękować za szczęśliwe zbiory w ramach dożynek gminnych w niedzielę 1 września na mszy św. o godz. 11.00.
 4. Kolejne rodziny z Sokołowskiej proszę o posprzątanie kościoła na niedzielę.
 5. 20 sierpnia będziemy modlić się w ramach adoracji naszej diecezji.
 6. Niech Boże błogosławieństwo umacnia i wspiera naszą pracę i wypoczynek.
17 niedziela zwykła – 28 lipca 2019

17 niedziela zwykła – 28 lipca 2019

 1. Z dniem 1 sierpnia przesuwamy o jedną do przodu tajemnicę różańca. Intencje modlitwy różańcowej na sierpień są następujące:

MB Częstochowskiej – w intencji parafii – o trzeźwość;
MB z Guadelupe – o beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego;
MB z Lourdes – w intencji Ojczyzny;
MB z La Salette – dziękczynienie za renowację kościoła;
MB Fatimskiej – o nawrócenie grzeszników;
MB Gietrzwałdzkiej – o pokój na świecie

 1. W tygodniu:
  – jutro – św. Marty’
  – w środę – św. Ignacego z Loyoli;
  – w czwartek – św. Alfonsa Marii Liguoriego;
 2. W środę – spowiedź św. na rozpoczęcie nowego miesiąca od 17.00.
 3. I piątek – odwiedziny chorych w domach – od godz. 13.00, o 18.00 nabożeństwo i msza św. pierwszopiątkowa;
 4. W I sobotę – msza św. i nabożeństwo – o godz. 17.00;
 5. Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe. w dniach 1-6 sierpnia.
 6. O sprzątanie kościoła proszę dalsze rodziny z Sokołowskiej – 5 rodzin.
 7. Msze św. w tygodniu:
  – w poniedziałek – 6.30;
  – we wtorek – 7.00;
  – w środę – 18.00 – od 17.00 spowiedź;
  – I czwartek – 7.00;
  – I piątek – 18.00;
  – I sobota – 17.00;

 

 

 

 

 

 

16 Niedziela zwykła – 21 lipca 2019

16 Niedziela zwykła – 21 lipca 2019

 1. W tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek – św. Marię Magdalenę;
– we wtorek – św. Brygidę Szwedzką – patronkę Europy
– w środę – św. Kingę:
– w czwartek – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa;
– w piątek – św. Joachima i Annę – rodziców NMP;

Wszystkich solenizantów polecamy opiece Bożej Opatrzności
i wstawiennictwu św. Patronów.

 1. We wtorek 23 lipca zapraszam na okolicznościowe nabożeństwo do św. O. Pio. O godz. 18.00 – różaniec, następnie msza św. i modlitwy do św. O. Pio.
 2. Po wielu latach służenia odeszli z grona ministrantów: Damian Iwanicki, Dawid Rychel i Mateusz Urban. Dziękuję im za służbę przy ołtarzu i wyrażam uznanie ich rodzicom. 
 3. Trwają żniwa. W tym roku dożynki parafialne przeżywać będziemy wspólnie z mieszkańcami gminy Sokołów Młp. – w niedzielę 1 września. Wtedy też będą na Jasnej Górze Dożynki Ogólnopolskie. Zachęcam do przygotowania wieńców dożynkowych. Dożynki diecezjalne będą miały miejsce w katedrze rzeszowskiej w niedzielę 25 sierpnia.
12 niedziela zwykła – 23 czerwca 2019

12 niedziela zwykła – 23 czerwca 2019

 1. Dziś procesja z Najświętszym Sakramentem po mszy św. o 10.30. Do czwartku msze św. z procesją wokół kościoła. Zgodnie z apelem biskupów polskich, we wszystkich kościołach i kaplicach po każdej Mszy św. zostaną odśpiewane suplikacje w ramach aktu publicznego przebłagania Boga za popełnione w ostatnim czasie w Polsce świętokradztwa i bluźnierstwa.
 2. Jutro – Uroczystość św. Jana Chrzciciela – odpust w Sokołowie. Główna msza św. o godz. 11.00.
 3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
 4. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo do Serca Jezusowego. Nie obowiązuje post.
 5. W sobotę – świętych Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8.00 i 10.30.
Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019

 1. Ks. bp przyjął rezygnacje księży, którzy osiągnęli wiek emerytalny: ks. Józefa z Nienadówki i ks. Jana z Górna. W sierpniu te parafie obejmą nowi proboszczowie. Ks. Marek z Łowiska idzie do Rzeszowa do parafii Bożego Ciała. Ks. Tomek – wikariusz z Trzebosi został zamianowany proboszczem w parafii Glinik Polski.
 2. We wtorek mszą św. o godz. 18.00 zakończymy rok szkolny. Na dziękczynienie zapraszam Nauczycieli, uczniów i rodziców.
 3. W środę od godz. 16.30 spowiedź św. przed Uroczystością Bożego Ciała, na zakończenie roku szkolnego, przed sakramentem Bierzmowania i pierwszym piątkiem
 4. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 i druga msza św. o godz. 11.00, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji: I ołtarz – na wprost kościoła k/rodziny Stopyrów – proszę o przygotowanie rodziny z Siciarskiej – Kępy,  II – na skrzyżowaniu w dróg: Kuduki – Siciarska – Dołęga k/ rodziny Grub, Smycz i Radomskich – proszę o przygotowanie rodziny przy kościele – proszę o przygotowanie rodziny z Bud.  W z Siciarskiej od Krzysztofa Nycza do rodziny Litwinów z jednej strony i do rodziny Tabaków z drugiej strony, III – na skrzyżowaniu Siciarska – Siciarska – Kępa k/ rodziny Miazgów i Kościółków – proszę o przygotowanie wiernych z Gęsiówki i  IV ołtarz Rzeszowie o godz. 19.00 na Osiedlu Baranówka rozpocznie się koncert „Jednego serca, jednego Ducha”.
 1. W sobotę o godz. 12.00 dziękczynienie za renowację kościoła. Mszy św. podczas której uczniowie klasy VIII przyjmą sakrament bierzmowania będzie przewodniczył JE ks. bp Jan Wątroba. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania, ich rodziców i świadków będzie w środę od 16.30.
 2. Ks. Piotr Burek przekazał cegłę z drzwi św. z Bazyliki św. Piotra. Zostanie ona umieszczona razem z relikwiami świętych.
 3. O posprzątanie kościoła i placu kościelnego proszę rodziny bierzmowanych w ubiegłym roku i tegorocznych kandydatów. Odpowiedzialnymi za ubieranie kościoła i wszelkie dekoracje są: Agata i Andrzej Nieduży z Podlasu. Ubieranie kwiatami i ustawianie wszelkich dekoracji proszę uzgadniać bezpośrednio z nimi.
Zesłanie Ducha Świętego – 9 czerwca 2019

Zesłanie Ducha Świętego – 9 czerwca 2019

 

 1. Dziękuję rodzinom z Bud za przygotowanie śniadania dla pielgrzymów z Cmolasu. Nasz kościół odwiedziło wczoraj ponad 150 osób.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – NMP Matki Kościoła – msze św. o 8.00 i 19.00.
 3. Ojcowie Bernardyni zapraszają na modlitwę odpustową do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Jutro przez cały dzień msze św.
 4. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego kapłana.
 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Podlasu. Sprzątanie rozpoczynają rodziny z Sokołowskiej: od Janiny Bałut – 5 rodzin w kierunku kościoła.
 6. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Będzie u nas ks. Bogdan Piotrowski – misjonarz pracujący w Kongo Brazaville. Osoby, które opłacają szkołę dla dzieci afrykańskich i chcą podtrzymać nadal tę inicjatywę proszone są o przygotowanie ofiar na kolejny rok nauki. Ofiary te można przekazać bezpośrednio ks. Bogdanowi lub w sierpniu przy końcu wakacji. Szczegółowe informacje przekaże misjonarz w najbliższą niedzielę.
 7. Na wtorek rano proszę kilku mężczyzn do przygotowania terenu wokół kościoła, aby rozciągnąć węże nawilżające trawę. Podłoże do trawy wokół kościoła powoli jest przygotowywane. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i pomogli przygotować ziemię i rozłożyć siatkę zabezpieczającą przed kretami.

 

Wniebowstąpienie Pańskie – 2 czerwca 2019

Wniebowstąpienie Pańskie – 2 czerwca 2019

 1. Przez cały tydzień Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 2. W bieżącym tygodniu proszę o pomoc w zagospodarowaniu placu kościelnego. Członków Rady Parafialnej proszę o wyszukanie osób, które mogłyby pomóc przy przygotowaniu gruntu do zasiania trawy wokół kościoła i uporządkowaniu placu wokół plebanii przed wizytą ks. biskupa. Bierzmowanych w ubiegłym roku i Kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami proszę
  o przygotowanie, posprzątanie i udekorowanie kościoła na 22 czerwca.
 3. Spotkania duszpasterskie:
  – kandydaci do Bierzmowania – w poniedziałek na mszy św.
  i Nowennie do Ducha Świętego;
  – ministranci – we wtorek po mszy św.;
  – krąg biblijny – w środę;
  – OAZA – w piątek po mszy św.;
 4. W I czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji kapłanów. Wtedy też będzie możliwość spowiedzi św. przed I piątkiem miesiąca. Spowiedź od 17.00.
 5. W I piątek:
  – od godz. 8.30 – odwiedziny chorych;
  – o godz. 15.00 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia;
  – o 18.00 msza św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa;
 6. W sobotę przejdzie przez nasza parafię piesza pielgrzymka z Cmolasu do Leżajska. Organizatorzy zwrócili się z prośbą o przyjęcie ich na krótki postój i lekki poczęstunek w formie kanapek w ramach śniadania. Pielgrzymi będą przy kościele godz. 5.30.
 7. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. Trasa procesji w tym roku: I ołtarz – na wprost kościoła k/rodziny Stopyrów – proszę o przygotowanie rodziny z Siciarskiej – Kępy, II – na skrzyżowaniu w dróg: Kuduki – Siciarska – Dołęga k/ rodziny Grub, Smycz i Radomskich – proszę o przygotowanie rodziny z Siciarskiej od Krzysztofa Nycza do rodziny Litwinów
  z jednej strony i do todziny Tabaków z drugiej strony, III – na skrzyżowaniu Siciarska – Siciarska – Kępa k/ rodziny Miazgów i Kościółków – proszę o przygotowanie wiernych z Gęsiówki i  IV ołtarz na placu kościelnym przy krzyżu misyjnym – proszę o przygotowanie rodziny z Bud.
4 niedziela wielkanocna – 12 maja 2019

4 niedziela wielkanocna – 12 maja 2019

 1. Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania. O godz. 10.30 – I Komunia św. Z okazji I Komunii św. rodzice dzieci złożyli ofiarę na zakup relikwiarza św. o. Pio. Relikwiarz został zakupiony razem z innymi ofiarodawcami. Obecnie czekamy na wykonanie gabloty na wszystkie relikwie jakie są w parafii: św. Faustyny, św. Jana Pawła II i św. o. Pio.
 2. W poniedziałek – Matki Bożej Fatimskiej. Różę pod tym wezwaniem proszę o odmówienie różańca przed mszą św. jako przebłaganie za akty profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.
 3. W tygodniu:
  – w poniedziałek po mszy św. spotkanie osób czytających w kościele podczas nabożeństw;
  – w środę – krąg biblijny;
  – w niedzielę o 10.30 rocznica I Komunii św.;
 4. W środę o godz. 19.00 spotkanie z przedstawicielem biura wyjeżdżających do Chorwacji i Czarnogóry.
 5. W piątek od godz. 17.00 do 20.00 w Domu Parafialnym będzie możliwość zapisów na turnusy wakacyjne: OAZY, LSO, RAM i inne wakacyjne wyjazdy.
 6. Kurs ewangelizacyjny MOJE MARZENIA prowadzony przez ewangelizatorów ze Szczecina rozpocznie się w sobotę 18 maja o godz. 9.00 w Domu Parafialnym. Zapraszam młodzież od VII klasy i ze szkół średnich. Proszę o listę zgłoszonych.
 7. W tygodniku NIEDZIELA polecam artykuł o I Komunii św. i o współczesnym niewolnictwie w artykule: „W rękach porywaczy”. Tydzień temu zamieszczona została relacja o przekazaniu relikwii św. o. Pio. W GOŚCIU NIEDZIELNYM warto przeczytać o Fatimie i kulisach zamachu na Jana Pawła II. Artykuł: „Terminarz Breżniewa”.
Niedziela Miłosierdzia – 28 kwietnia 2019

Niedziela Miłosierdzia – 28 kwietnia 2019

1. Dziś modlimy się o bezpieczną jazdę dla wszystkich kierowców. Dziś też na zakończenie każdej mszy św. poświęcenie pojazdów. O godz. 15.00 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. We wtorek od godz. 17.00 spowiedź przed uroczystością odpustową i I piątkiem miesiąca maja. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

3. W środę pierwsze nabożeństwo majowe o godz. 18.30 połączone z mszą św. Po mszy św. próba scholi parafialnej, którą chcemy włączyć w liturgię poprzez śpiew.

4. W I czwartek miesiąca:
– od godz. 8.00 odwiedziny chorych;
– o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, majówka i msza św.;
Na nabożeństwo majowe zapraszam Róże Różańcowe.

5. Zbliża się nasz odpust parafialny ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Dzień wcześniej 2 maja wywieśmy na naszych domach biało-czerwone flagi Msze św. rano o godz. 8.00 i uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00. Zakończymy ją oddaniem parafii Matce Bożej Królowej Polski. Modlitwom przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. Prałat Józef Łobodziński – proboszcz w parafii Wola Zarczycka, dziekan dekanatu leżajskiego. Po południu nie będzie już żadnego nabożeństwa. Proszę o pomoc w przygotowaniu uroczystości wiernych z Dołęgi.

6. W I sobotę msza św. z majówką i ostatnim nabożeństwem I soboty o godz. 18.30.

7. I Komunia św. będzie w niedzielę 12 maja, rocznica w niedzielę 19 maja.

8. W dniach 17 i 18 maja (piątek i sobota) organizowane są warsztaty dla młodzieży MOJE MARZENIA. Poprowadzą je ewangelizatorzy ze Szczecina. Będzie to kontynuacja kursu biblijnego i kursu św. Filipa. W związku z przygotowaniem zaplecza proszę o zgłaszanie się i zachęcam do wzięcia udziału.

9. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Aktywności Społecznej „RRAS” w Wólce Niedźwiedzkiej zaprasza w dniu 05.05.2019r. w godz. od 15:00 do 19:00 (niedziela) na Piknik Rodziny „WÓLCZAŃSKA MAJÓWKA”, który odbędzie się na terenie Zespołu Szkół w Wólce Niedźwiedzkiej. Jest to wydarzenie kulturowo-patriotyczne, realizowane w ramach grantu, w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców – Członkowie Stowarzyszenia.  

Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019

Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – na mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie palm. O 14.30 Gorzkie Żale i msza św. O czystość kościoła troszczą się pozostałe rodziny z Marynina: od Eugeniusza Kuduka do rodziny Kosiorów.
 2. We wtorek o godz. 18.00 sprzed kościoła wyjedzie autokar na dwa filmy: KURIER i MIŁOŚĆ i MIŁOSIERDZIE.
 3. Od Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczniemy Święta Paschalne. Po mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 19.00.
 4. Wielki Piątek – Dzień Śmierci Pana Jezusa. Katolików obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – nie ma żadnej dyspensy. Przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 12.00 Droga Krzyżowa dla dzieci. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny do miłosierdzia Bożego. Na tę Drogę Krzyżową zapraszamy tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w nabożeństwie Męki Pańskiej.
 5. Nabożeństwo Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 19.00. Po liturgii słowa, adoracji krzyża i Komunii św. przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i czuwanie do północy.
 6. Wielka Sobota – przed południem poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Przypominamy, że baranek wielkanocny jest symbolem Jezusa Chrystusa – Baranka Bożego, złożonego na ołtarzu krzyża. W ostatnim czasie pojawiły się inne symbole: króliczki, kurczaki, zajączki i różne zwierzątka, które nie mają nic wspólnego ze świętami. Rytuał poświęcenia pokarmów wielkanocnych obejmuje baranka paschalnego a nie króliki czy kurczaki. Rodziców prosimy o przypominanie to swoim dzieciom – niekonieczne to co ładne i chwytliwe zwłaszcza dla dzieci jest znakiem i symbolem chrześcijańskim.
 7. Uroczyste obchody Wigilii Paschalnej o godz. 20.00, po zapadnięciu zmroku. Wigilia Paschalna to czuwanie i modlitwa – po wysłuchaniu Słowa Bożego i poświęceniu wody chrzcielnej odnowimy przyrzeczenia chrztu św. i będziemy już świętować Zmartwychwstanie Pańskie.
 8. Procesja rezurekcyjna w Wielką Niedzielę o godz. 6.00. Druga msza św. o 10.30 i trzecia o 12.30.
 9. W poniedziałek wielkanocny msze św. o 8.00, 10.30 i 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu św.
 10. W miarę możliwości tak zorganizujmy swoje zajęcia, aby od Wielkiego Czwartku rozpocząć świętowanie. Szczególnie zachęcamy do udziału w adoracjach.
5 niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019

5 niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019

 1. W tygodniu:
  – we wtorek – próba ministrantów przed Liturgią Wielkiego Tygodnia;
  – w środę – krąg biblijny;
 2. W sobotę spowiedź świąteczna: od godz. 10.00 do 12.00 i po południu od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 3. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową – poświęcenie palm i procesja o godz. 10.30. Zachęcamy do przygotowania palm.
 4. Na nadchodzący tydzień proszę o posprzątanie kościoła dalsze rodziny z Marynina: od rodziny Wakułów do rodziny Perlaków.
4 niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 Laetare

4 niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 Laetare

 1. Przed świętami proszę o posprzątanie cmentarza.
 2. W tygodniu:
  – we wtorek po mszy św. spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów;
  – w środę – krąg biblijny;
  – w I piątek – OAZA;
 3. W I czwartek miesiąca od godz. 17.00 – adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwy w intencji kapłanów.
 4. W I piątek:
  – o godz. 8.00 – msza św. z Droga Krzyżową;
  – od 10.00 – odwiedziny chorych w domach;
  – o godz. 16.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci i Komunia św.;
  – o 18.00 – msza św. z Droga Krzyżową;
  – o 20.00 – Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież;
 5. W I sobotę miesiąca modlitwy w ramach pięciu pierwszych sobót o godz. 18.00.
 6. Zachęcam do nabycia baranków wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Caritas.
 7. W czwartek po mszy św. zapraszam na spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Chorwacji i Czarnogóry.
 8. Rekolekcje Trzeźwościowe w Niechobrzu w dniach 5-7 kwietnia 2019 r.
 9. O posprzątanie kościoła prosimy rodziny z Marynina od końca – od rodziny Mączków do rodziny Sygańców.
 • DD TABOR w Rzeszowie zaprasza na wielkopostne rekolekcje: „Jak pokonywać własne lęki?”, w dniach 5-7 kwietnia 2019 r. Ćwiczenia duchowe poprowadzi o. Józef Augustyn SJ – polski jezuita, teolog, rekolekcjonista, kierownik duchowy. Na niniejsze rekolekcje zapraszamy wszystkich tych, którzy doświadczają, że nasze własne lęki uniemożliwiają nam szczęśliwie żyć. Rekolekcje stanowią zachętę i przestrzeń do podjęcia decyzji otwartego zmierzenia się z nimi, aby móc je w sobie uleczyć.
 1. 12 kwietnia 2019 r. (piątek) o godz. 19 z parafii św. Józefa Kalasancjusza (Księża Pijarzy) w Rzeszowie wyruszy 8. Męska Droga Krzyżowa. Jej trasa prowadzi do Sanktuarium Matki Bożej w Borku Starym. Serdecznie zapraszamy.

 

3 niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019

3 niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019

 

 1. Dziś msze św. o 10.30, o 14.30 Gorzkie Żale i msza św., o godz. 17.00 dodatkowa msza św. z nauką stanową dla młodzieży.
 2. Jutro Uroczystość Zwiastowania NMP. Rozpoczynamy Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 3. We wtorek od godz. 15.00 spowiedź rekolekcyjna do godz. 18.00.
 4. W środę msze św. na zakończenie rekolekcji o godz. 8.00, o 10.00 dla uczniów i o 18.00 msza św. z Nowenną i przekazanie relikwii św. O. Pio.
 5. W piątek;
  – o godz. 8.00 msza św. i Droga Krzyżowa;
  – o 18.00 – Droga Krzyżowa i msza św.;
 6. Kościół sprzątają rodziny z Bud: od Romany Tabaka do Ryszarda i Elżbiety Góra.
 7. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne.
2 niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019

2 niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019

 

 1. Dziś – o 14.30 Gorzkie Żale i msza św., przed kościołem są zbierane ofiary na pomoc misjom. Przed Gorzkimi Żalami wypominki roczne.
 2. Składam serdeczne „Bóg zapłać” mężczyznom za pomoc w porządkowaniu ogrodu w czwartek po południu. Kostka z placu kościelnego została obecnie wykorzystana przy Domu Parafialnym. Znajduje się tam kilka miejsc dla samochodów.
 3. Kościół sprzątają dalsze rodziny z Bud: od rodziny Tabaków k/szkoły w kierunku kościoła do rodziny Obarów.
 4. We wtorek Uroczystość św. Józefa. Na mszę św. zapraszam przede wszystkim mężczyzn: mężów i ojców którym patronuje św. Józef.
 5. Spotkania:
  – we wtorek – ministranci;
  – w środę – krąg biblijny;
 6. W piątek rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje. Poprowadzi je o. Zdzisław Duma – kapucyn z Gdańska. Przed południem o 8.00 Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w nabożeństwie popołudniowym i o godz. 16.00 dla dzieci. Rekolekcje rozpoczniemy o 18.00 mszą św. i Drogą Krzyżową po parafii: od kościoła – Siciarską w kierunku Kuduków, następnie powrót do krzyża przy kościele. Nie będzie Drogi Krzyżowej prowadzonej przez młodzież.
 7. W sobotę o godz. 11.00 msza św. dla wszystkich chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia. O 18.00 msza św. z nauką i wprowadzenie relikwii św. o. Pio. Dokładny program rekolekcji jest do wzięcia z kościoła, wywieszony jest również w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej parafii. Spowiedź zarówno dla uczniów jak i dla pozostałych wiernych została zaplanowana na 26 marca – wtorek od godz. 15.00 z krótką przerwą do 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę dodatkowa msza św. z nauką dla młodzieży o godz. 17.00.
 9. W dniach 22 – 24 marca w Myczkowcach są rekolekcje dla Parafialnych Oddziałów Caritas.
 10. W niedzielę 24 marca organizowana jest ekstremalna Droga Krzyżowa w godz. od 18.00 do 21.00. Trasa Korczowiska – Łąki Mazurskie. Informacje na plakacie.
1 niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019

1 niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019

1. W niedziele Wielkiego Postu msze św. o godz. 8.00 i 10.30 i po południu o godz. 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ostatnia msza św.

2. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za adorację w ramach nabożeństwa 40-godzinnego – poszczególnym rejonom parafii, Różom Różańcowym i wszystkim, którzy poświęcili swój czas na modlitwę.

3. O posprzątanie kościoła proszę w tym tygodniu dalszy ciąg Bud: od rodziny Bałutów do Stefanii Falandysz.

4. W tym roku proszę o pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego rodziny z Bud: od rodziny Zdzisława i Mariana Rzeszutków z jednej strony i od rodziny Rzucidłów z drugiej strony – po 10 rodzin.

5. Spotkania duszpasterskie:
– we wtorek – ministranci;
– w środę – krąg biblijny;
– w piątek o 18.00 – OAZA;

6. W piątek – Drogi Krzyżowe:
– rano po mszy św. o godz. 8.00;
– dla dzieci o 16.00;
– dla dorosłych o 17.00 i msza św.;
– prowadzona przez młodzież – o godz. 19.00;

7. W środę 13 marca w Palikówce msza św. z modlitwami o uzdrowienie prowadzona przez o. Józefa Witko. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17.30 modlitwą różańcową. O godz. 18.00 msza św.

8. Przyszła niedziela jest dniem Modlitwy za Kościół Misyjny. W całej Polsce będą zbierane ofiary do puszek na dzieło pomocy misjom.

9. Zachęcam do podjęcia abstynencji na okres Wielkiego Postu.

10. W zakrystii są do zakupienia baranki wielkanocne rozprowadzane przez CARITAS.

8 niedziela zwykła – 3 marca 2019

8 niedziela zwykła – 3 marca 2019

1. O posprzątanie kościoła proszę dalsze rodziny z Bud: od rodziny Kruczków do rodziny Twardowskich.

2. Jutro św. Kazimierza. Modlimy się w intencji solenizantów: ks. bpa Kazimierza Górnego i p. Kościelnego.

3. W środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas pokuty i rozważania tajemnicy Męki i śmierci Pana Jezusa. W Środę Popielcową katolików od 18-tego do 60-tego roku życia obowiązuje post ścisły – 3 posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta – i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na ten dzień nie ma żadnej dyspensy.

4. W ŚRODĘ Popielcową adoracja w ramach nabożeństwa 40-stogodzinnego. Msze św. z posypaniem głów popiołem: o godz. 8.00, 15.00 zwłaszcza dla uczniów i o 17.00. Przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W I czwartek miesiąca o godz. 17.00 msza św., po niej czuwanie w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego do godz. 20.00.

6. W piątek c. d. nabożeństwa 40-godzinnego – w ramach wynagrodzenia za grzechy. Porządek czuwania:
– o godz. 8.00 msza św. i nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
– od godz. 9.00 czuwanie przed Najświętszym Sakramentem;
– o godz. 15.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i Komunia św.;
– o 17.00 druga msza św. i Droga Krzyżowa;
– o 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i wszystkich,. Którzy nie mogli wziąć udziału w ciągu dnia, a chcą się pomodlić;
– o godz. 20.00 zakończenie adoracji;
Przez cały czas adoracja Najświętszego Sakramentu zgodnie z ustalonym harmonogramem.

7. W niedziele Wielkiego Postu msze św. przed południem o 8.00 i 10.30. Po południu o godz. 14.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i trzecia msza św.

8. W przyszłą niedzielę na mszę św. o 10.30 proszę dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają modlitewniki.

9. W dniach od 8 do 10 marca u Sióstr Serafitek w Rzeszowie, ul. Łukasiewicza 16b odbędą się rekolekcje dla mam. Poprowadzi je znany rekolekcjonista ks. Piotr Pawlukiewicz. Dla dzieci będzie zapewniona opieka. Informacje na plakacie.

7 niedziela zwykła – 24 lutego 2017

7 niedziela zwykła – 24 lutego 2017

1. Dziś wybory sołtysa wsi.

2. O posprzątanie kościoła proszę dalsze rodziny z Bud: od Barbary Siembrzuch do rodziny Świąteckich.

3. W tygodniu:
– we wtorek po mszy św. spotkanie ministrantów;
– w środę – krąg biblijny;
– w piątek – OAZA;

4. W środę od godz. 16.00 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca marca.

5. W I piątek miesiąca:
– od godz. 8.30 odwiedziny chorych;
– o 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z Komunią św.;
– o 17.00 – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i msza św.;

6. W I sobotę o 17.00 nabożeństwo do Matki Bożej w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca.

6 niedziela zwykła – 17 lutego 2019

6 niedziela zwykła – 17 lutego 2019

1. O posprzątanie kościoła proszę nadal wiernych z Bud – od rodziny Różyckich do Ryszarda Bałuta.

2. W tygodniu msze św.:
– w poniedziałek, środę, czwartek i piątek – o godz. 7.30;
– we wtorek i sobotę – o godz. 16.30;

3. W czwartek w Sokołowie będzie o. Józef Witko. O godz. 18.00 msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, wcześniej o godz. 17.00 różaniec.

4. W tygodniu:
– w środę – krąg biblijny;
– w piątek – OAZA;

5. W przyszłą niedzielę wybory sołtysa.

6. W dniach 22 do 27 marca (od piątku do środy) odbędą się rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Zdzisław Duma – Kapucyn z kościoła św. Jakuba Apostoła w Gdańsku. W sobotę 23 marca będzie uroczyste wprowadzenie relikwii św. O. Pio. Rekolekcje szkolne będą również w tym czasie: od poniedziałku 25 do środy 27 marca. Dokładny porządek zostanie podany w marcu.

5 niedziela zwykła – 10 lutego 2018

5 niedziela zwykła – 10 lutego 2018

1. Jutro wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.

2. W środę po mszy św. krąg biblijny, w piątek OAZA.

3. Sprzątanie kościoła c.d. Bud od Marii Mączka do rodziny Decowskich.

4. Trzech ministrantów bierze obecnie udział w kursie animatorskim w ramach ferii zimowych podczas turnusu w Zaczerniu. W drugim tygodniu ferii w kursie lektorskim w Kotanii weźmie udział
5 ministrantów.

5. Diecezjalne Studium Organistowskie zaprasza na Warsztaty muzyczno-liturgiczne, które odbędą się 23 lutego 2019 r. w budynku Instytutu-Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie ul. Witolda 11a. W ramach warsztatów „Kurs dla Psałterzystów” godz. 9.00-12.00 oraz „Muzyka w liturgii sakramentu małżeństwa” godz. 13.00 -15.30. Szczegóły na plakatach.

6. Wspólnota charyzmatyczna Miriam zaprasza na XXI Wieczór Charyzmatyczny. Odbędzie się on 13 lutego 2019 r. w DD Tabor, ul. Połonińska 25 Rzeszów. W planie:
– godz.18.00 – Konferencja o Duchu Świętym
– godz.18.30 – Eucharystia
– godz. 19.30-20.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu
z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

4 niedziela zwykła – 3 lutego 2019

4 niedziela zwykła – 3 lutego 2019

1. W tygodniu:
– w środę – krąg biblijny;
– w piątek – OAZA;

2. W I czwartek miesiąca od godz. 16.00 modlitwy w intencji kapłanów i powołań kapłańskich.

3. W niedzielę będziemy szczególnie polecać Bogu wszystkich chorych z okazji Światowego Dnia Chorego, który przypada 11 lutego we wspomnienie MB z Lourdes.

3 niedziela zwykła – 27 stycznia 2019

3 niedziela zwykła – 27 stycznia 2019

1. Zakończona została kolęda. Dziękuję za przyjęcie w Waszych Domach, gościnność, rozmowy i złożone z tej okazji ofiary.

2. W poniedziałek:
– o godz. 12.00 – pogrzeb śp. Kazimierza Piersiaka z Sokołowskiej;
– o godz. 14.00 – pogrzeb śp. Antoniego Miazgi z Dołęgi;
Pół godziny wcześniej różaniec za zmarłych.

3. W piątek 25 stycznia odszedł do wieczności w 58 roku życia i w 31 roku kapłaństwa – ks. Stanisław Walczak. Przez wiele lat uczestniczył w pielgrzymkach organizowanych przez Diecezję Rzeszowską, 22 lata pracował w Kurii Diecezjalnej jako notariusz, przyjeżdżał do nas aby pomagać w spowiedzi pierwszopiątkowej. Jego pogrzeb odbędzie się w Jasienicy Rosielnej we wtorek
o godz. 13.00.

4. W tygodniu:
– w środę – krąg biblijny;
– w I piątek – OAZA;

5. W środę od godz. 16.00 spowiedź św. przed I piątkiem miesiąca.

6. W I piątek:
– od godz. 9.00 – odwiedziny chorych;
– o 15.00 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z Komunią św.;
– o 16.30 – msza św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa;

7. I Sobota to Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 10.30 i po południu o godz. 16.30 z nabożeństwem pierwszosobotnim. Na mszach św. poświęcenie gromnic.

2 niedziela zwykła – 20 stycznia 2019

2 niedziela zwykła – 20 stycznia 2019

1. W ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w piątek i sobotę odbyły się warsztaty ewangelizacyjne KURS FILIPA. Dziękuję uczniom za udział i osobom, które pomogły podczas tych warsztatów.

2. W tygodniu:
– w poniedziałek – dokończenie kolędy na Gęsiówce;
– we wtorek – spotkanie ministrantów;
– w środę – krąg biblijny;
– w piątek – OAZA;

3. Wykorzystaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, były zbierane ofiary przez trzy lata. Za wszystkie te ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Pozostały jeszcze prace, które trzeba wykonać, aby kościół mógł spełniać rolę nie tylko obiektu sakralnego, gdzie odbywają się nabożeństwa, ale też przyciągać ludzi, którzy chcieliby zapoznać się z jego historią i zwiedzić świątynię jako zabytek. Po konsultacji z Radą Parafialną, osobami zbierającymi ofiary na rozbudowę a także sugerując się podpowiedziami wielu parafian ustaliliśmy, że nadal konieczne są ofiary na wykończenie prac..

4. Dziękuję za posprzątanie kościoła. W sobotę proszę kolejne rodziny z Bud: od rodziny Hasiaków do rodziny Rzeszutków.

5. Zapowiadane na przyszłą niedzielę przedstawienie L. Rydla BETLEJEM POLSKIE NIESTETY NIE ODBĘDZIE SIĘ z przyczyn od nas niezależnych. BIORĄCY UDZIAŁ W JASEŁKACH NIE PRZYJADĄ.

Niedziela Chrztu Pańskiego –13 stycznia 2019

Niedziela Chrztu Pańskiego –13 stycznia 2019

1. Kolejne rodziny z Bud proszę, aby zatroszczyły się o czystość świątyni w tym tygodniu: od rodziny Marciniaków do rodziny Jacków.

2. W środę na godz. 18.00 proszę na spotkanie Radę Parafialną i osoby zbierające w ostatnich latach ofiary na rozbudowę kościoła. Będzie to spotkanie kolędowe połączone z podsumowaniem zbiórek ofiar.

3. W niedzielę 27 stycznia w naszej parafii będą miały miejsce jasełka Lucjana Rydla „BETELJEM POLSKIE”. Przedstawienie przygotowane zostało przez parafian z Ostrów Tuszowskich pod kierunkiem ks. Piotra Wala – wikariusza w Ostrowach i p. Natalii Maciąg. Premiera odbyła się w sanktuarium Madonny z Puszczy w Ostrowach w Uroczystość Objawienia Pańskiego. U nas zostanie wystawione w kościele 27 stycznia – w niedzielę o godz. 15.30.

4. Od tego tygodnia kościół będzie dostępny jako sakralny obiekt zabytkowy. Osoby, które zechcą zatrzymać się i zapoznać z historią świątyni będą mogły skorzystać z systemu audiodeskrypcji i wykorzystując tablety zapoznać się najważniejszymi punktami zabytkowego kościoła. Planując taką wizytę proszę o wcześniejsze skontaktowanie się z parafią lub z osobą odpowiedzialną za opiekę nad zabytkiem.

Objawienie Pańskie – 6 stycznia 2019

Objawienie Pańskie – 6 stycznia 2019

1. Duszpasterze parafii w Sokołowie zapraszają na koncert kolęd i pastorałek dziś o godz. 16.30.

2. Spotkanie opłatkowe dla ministrantów w Domu Parafialnym w piątek po mszy św.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego. Na mszę św. o 12.30 proszę dzieci klasy III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrztu św. Proszę o przyniesienie świec od chrztu św.

4. O czystość kościoła proszę aby troszczyły się nadal rodziny z Bud: od Andrzeja i Marioli Mierzwa do Grzegorza i Haliny Mierzwów.

Niedziela Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018

Niedziela Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018

1. Jutro zakończenie starego roku – wspomnienie św. Sylwestra – papieża. Msze św. z nabożeństwami dziękczynno – przebłagalnymi: przed południem o godz. 9.00 i po południu o 15.00.

2. We wtorek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 2019. Członkowie Róż Różańcowych przesuwają tajemnice różańca o jedną do przodu.

3. W I czwartek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy za kapłanów i o 16.30 msza św. Od godz. 16.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi św. przed I piątkiem miesiąca.

4. W I piątek:
– od godz. 9.00 – odwiedziny chorych;
– o godz. 15.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Komunią św.;
– o godz. 16.30 – msza św. pierwszopiątkowa;
– o godz. 18.00 – spotkanie opłatkowe grupy biblijnej i OAZY;

5. W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa pięciu I sobót miesiąca.

6. W niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Składka w Trzech Króli przeznaczona jest na pomoc misjom.

7. W dniach 22 – 29 maja pielgrzymka do Chorwacji i Czarnogóry z pobytem w Medjugorje.

8. Porządek kolędy:
– w sobotę od godz. 9.00 Gęsiówka: od rodziny Buczkowskich do rodziny Hajdrów i od Władysławy Kuduk do rodziny Narogów

4 niedziela Adwentu – 22 grudnia 2018

4 niedziela Adwentu – 22 grudnia 2018

1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Kolejne rodziny z Bud proszę aby zajęły się porządkiem w kościele w nadchodzącym tygodniu.

2. Jutro – Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o godz. 6.30 – rozpoczną się Godzinkami. O północy – Pasterka. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

3. Wtorek – Boże Narodzenie. Msze św. wg porządku świątecznego. Środa – Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia – Świętego Szczepana. Na mszach św. poświęcenie owsa.

4. W tygodniu:
– w czwartek – św. Jana Ewangelisty – polecamy ks. biskupa Jana w Dniu jego Imienin, na mszy św. poświęcenie wina;
– w piątek – św. Młodzianków – dzieci pomordowanych przez Heroda;
– w niedzielę – Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa;

5. Od czwartku 27 grudnia kolęda. Podlas, Budy, Marynin i Gęsiówka. Z okazji kolędy Wydział Duszpasterski naszej Diecezji przygotował bezpłatną broszurę dla każdej rodziny.

6. Grupy parafialne zapraszam na spotkania opłatkowe – proszę o przygotowanie spotkań w Domu Parafialnym.

7. Ks. Józef Brzostowski przygotował film dokumentalny pt. „Kościół na Podkarpaciu”, który opowiada o życiu pięciu diecezji z terenu województwa podkarpackiego. Emisja filmu w TVP Rzeszów 28 grudnia o godz. 18.00 i 30 grudnia o godz. 10.00.

8. Katechezy przedmałżeńskie w Zaczerniu będą miały miejsce w dniach: 4 – 6 stycznia, 12 – 14 kwietnia oraz 26 – 28 kwietnia. Rozpoczynają się w piątek o godz. 17.00 a kończą w niedzielę po obiedzie. Obejmują cykl 10 spotkań, część rekolekcyjna i warsztaty grupowe. Zapisy na stronie www.effatha.parafia.info.pl lub pod nr tel. 605 334 199.

3 niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018

3 niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018

1. Trzecia niedziela miesiąca – polecamy sprawy parafii. Za ofiary na potrzeby kościoła składam „Bóg zapłać”.

2. W ostatnim tygodniu Adwentu roraty codziennie o godz. 17.00. Będą się rozpoczynały Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Po nich o godz. 17.20 msza św. roratnia z Nowenną do Dzieciątka Jezus.

3. Spowiedź św. przed Bożym Narodzeniem w czwartek od godz. 10.00 do 17.00 z południową przerwą. Wtedy też odwiedzę chorych, którzy nie przystępują do sakramentów na pierwsze piątki miesiąca. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii.

Spowiedź św.

10.00 – 12.00
14.30 – 17.00

2 niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018

2 niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018

1. Dziś zbierane są do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. W tygodniu:
– w środę – Matki Bożej z Guadelupe;
– w czwartek – św. Łucji – modlimy się w intencji p. Katechetki;
– w piątek – św. Jana od Krzyża;

3. O pomoc w przygotowaniu choinek, szopki i dekoracji świątecznej proszę w tym roku rodziny z Bud: od początku Bud w stronę Leżajska po 10 rodzin z obu stron.

4. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników i świece wigilijne.

5. Od 16 grudnia Nowenna do Dzieciątka Jezus przez Bożym Narodzeniem.

6. Przyszła niedziela jest trzecią niedziela miesiąca. Składka na cele parafialne.

7. Spowiedź przed Świętami będzie w czwartek 20 grudnia od godz. 10.00 do 17.00 z południową przerwą.

8. Roraty w tygodniu: w poniedziałek i środę – rano o 7.00, we wtorek, czwartek, piątek i sobotę – po południu o godz. 16.30.

1 niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018

1 niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018

1. Adwent – czas oczekiwania na przyjście Chrystusa w tajemnicy Bożego Narodzenia. Codziennie – roraty. Zapraszam dzieci z lampionami, ministrantów i wszystkich, którzy w tym roku pragną przeżyć czuwanie z Maryją i Duchem Św. W poniedziałek i wtorek roraty o 6.30, w środę, czwarte i piątek – o godz. 16.30.

2. Dziś zostaną poświęcone opłatki. Można je zabrać z kościoła. W zakrystii są do kupienia świece wigilijne.

3. Spotkania w tym tygodniu po roratach:
– kręgi biblijne – środa;
– OAZA – piątek;

4. W I czwartek od godz. 16.00 – możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.

5. W I piątek:
– od 9.00 – odwiedziny chorych;
– o 15.00 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia;
– o 16.30 – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i roraty;

6. W sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 10.30 w Terliczce k/Rzeszowa nabożeństwo z uczczeniem relikwii św. Ojca Pio. Osoby chętne na wyjazd do Terliczki proszone są o zgłoszenie się w tygodniu.

7. Referat Misyjny przypomina, że w II niedzielę Adwentu, 9 grudnia, będzie obchodzony po raz kolejny „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. W tym dniu jest organizowana zbiórka do puszek a zebrane kwoty przekazane będą do Referatu Misyjnego.

8. Wypominki roczne będą w trzecią niedzielę miesiąca przed jedną mszą św.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z Gęsiówki. Na kolejny tygodzień proszę rodziny z Bud: od rodziny Lorenców do rodziny Piechowskich.

Uroczystość Chrystusa Króla – 25 listopada 2018

Uroczystość Chrystusa Króla – 25 listopada 2018

1. W I sobotę nabożeństwo do Matki Bożej. Zapraszam Róże Różańcowe.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Zostaną wtedy poświęcone opłatki.

3. Przez cały tydzień msze św. po południu o godz. 16.30.

33 niedziela zwykła – 18 listopada 2018

33 niedziela zwykła – 18 listopada 2018

1. Trzecia niedziela miesiąca – polecamy sprawy parafii – dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele parafialne.

2. W liturgii Kościoła wspominamy:
– w środę – Ofiarowanie NMP;
– w czwartek – św. Cecylię – patronkę śpiewu i muzyki kościelnej;

3. Najbliższy wtorek kolejne nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz. 16.30.

4. Spotkania duszpasterskie:
– ministranci –wtorek po mszy św.;
– kręgi biblijne – środa po mszy św.;
– OAZA – piątek po mszy św.;

5. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki na wypominki roczne. Celem ich jest pamięć o najbliższych osobach, za które będziemy modlić się jak dotychczas w trzecie niedziele miesiąca. Proszę o wpisanie imion i nazwisk ale tylko najbliższych osób.

31 niedziela zwykła – 4 listopada 2018

31 niedziela zwykła – 4 listopada 2018

1. Do czwartku oktawa modlitw za zmarłych, wypominki i możliwość zyskiwania odpustu zupełnego.

2. Spotkania duszpasterskie:
– w poniedziałek po mszy św. – kandydaci na ministrantów;
– we wtorek po mszy św. – ministranci;
– w środę po mszy św. – krąg biblijny;
– w piątek – OAZA;

3. W niedzielę 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w sobotę o godz. 8.00 będziemy modlić się za Ojczyznę w 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

4. w dniach 22 – 29 maja przyszłego roku planuję ośmiodniową pielgrzymkę do Chorwacji i Czarnogóry z krótkim pobytem w Medjugorje.

Rocznica konsekracji kościoła – 2018

Rocznica konsekracji kościoła – 2018
wizytacja parafialna
1. Dziś:
– o 10. 30 msza św. w intencji wszystkich parafian, po niej spotkanie Rady Parafialnej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Parafialnego Zespołu Caritas;
– o 12.30 msza św. z udziałem Liturgicznej Służby Ołtarza, OAZY i kręgów biblijnych;
– o 14.30 wspólnie z ks. Biskupem pomodlimy się przy grobie śp. ks. Tadeusza Walskiego – byłego proboszcza naszej parafii;
– o godz. 15.00 okolicznościowe nabożeństwo różańcowe, na które zapraszamy członków Róż Różańcowych. W czasie nabożeństwa zmiana tajemnic. Zakończymy 1 dzień wizytacji.

2. Jutro o godz. 11.00 wizytacja Zespołu Szkół, spotkanie z Nauczycielami, po południu o 16.00 nabożeństwo różańcowe, o 17.00 msza św. z udzieleniem sakramentu Bierzmowania.

3. W środę o godz. 15.00 na cmentarzu poświęcenie nowych pomników.

4. W środę również o godz. 18.00 w Sokołowie msza św. z modlitwami o uzdrowienie prowadzona przez o. Józefa Witko.

5. W I czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Będą tylko dwie msze św. o godz. 8.00 i o godz. 11.00. O godz. 12.00 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Nie będzie mszy św. o godz. 12.30.

6. W I piątek – Dzień Zaduszny. Porządek nabożeństw:
– o godz.. 8.00 – jutrznia za zmarłych z wypominkami i msza św.;
– od godz. 10.00 – odwiedziny chorych w domach;
– o 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami i druga msza św.;
– 17.00 – nieszpory za zmarłych z wypominkami i trzecia msza św.;

7. W I sobotę miesiąca listopada o godz. 17.00 msza św. i różaniec za zmarłych z wypominkami.

8. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ostatnie dni wytężonej pracy i pomoc w przygotowywaniu kościoła do wizytacji parafialnej.

9. Wszystkim rodzinom, które przez cały czas prac przy kościele pełniły dyżury modlitewne składam serdeczne „Bóg zapłać”. Dziś ostatni dzień dyżuru modlitewnego. Przez cały ten czas ok. 170 na 400 rodzin taką inicjatywę podjęło. Niektóre rodziny zdeklarowały się pełnić dyżur drugi raz w ciągu tego czasu.

29 niedziela zwykła – 21 października 2018

29 niedziela zwykła – 21 października 2018

1. W piątek od godz. 16.30 rozpocznie się spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych, Bierzmowaniem, wizytacją i pierwszym piątkiem miesiąca listopada.

2. W niedzielę – rocznica poświęcenia kościoła – wizytacja parafialna. Ks. Bp Edward Białogłowski po raz czwarty będzie wizytował nasza parafię. Jest to dzień imienin śp. ks. Tadeusza Walskiego.

3. W poniedziałek 29 października drugi dzień wizytacji. Po spotkaniu w szkole o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe, o 17.00 msza św. z udzieleniem sakramentu Bierzmowania.

4. Porządek wizytacji:
NIEDZIELA:
8.00 – POWITANIE KS. BISKUPA i MSZA ŚW.
10.30 – MSZA ŚW. ZA PARAFIAN – spotkania: STOWARZYSZENIE RODZIN KATOLICKICH, PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS, RADA PARAFIALNA
12.30 – MSZA ŚW. – spotkania: LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA, OAZA, KRĘGI BIBLIJNE,
14.30 – MODLITWA PRZY GROBIE ŚP. KS. TADEUSZA WALSKIEGO – W DNIU IMIENIN
15.00 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE – RÓŻE RÓŻAŃCOWE
PONIEDZIAŁEK:
11.00 – spotkanie w Zespole Szkół
16.00 – NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
17.00 – MSZA ŚW. Z UDZIELNIEM SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

5. W tym tygodniu modlą się w intencji prac przy kościele:
– w poniedziałek – rodzina Ewy Szybisty;
– we wtorek – rodzina Bronisławy Smycz;
– w środę – rodzina Krzysztofa Budarza;
– w czwartek – rodzina Józefa Wąsika;
– w piątek – rodzina Ewy Bujak;
– w sobotę – rodzina Renaty Grzesik;
– w niedzielę – rodzina Jerzego Wołcza;

27 niedziela zwykła – 7 października 2018

27 niedziela zwykła – 7 października 2018

1. Dziś:
– członkowie Róż Różańcowych mogą zyskać odpust zupełny
z racji Matki Bożej Różańcowej;
– niewielka grupa wiernych reprezentuje parafię na pielgrzymce do Sokołowa;
– o godz. 12.30 nabożeństwo różańcowe i msza św.;

2. Jutro o godz. 13.00 pogrzeb śp. Stanisława Szasta z Bud. O 12.30 w kościele różaniec i msza św. pogrzebowa.

3. Spotkania duszpasterskie przed wizytacją:
– jutro dzieci klasy III – rodzice wręczą dzieciom różańce;
– po mszy św. w poniedziałek – ministranci;
– we wtorek – Parafialny Zespół Caritas i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich;
– w środę po mszy św. – OAZA i kręgi biblijne;
– w środę – o 19.00 kandydaci do Bierzmowania;

4. W sobotę – 13 października – o godz. 17.00 msza św. i różaniec fatimski– ks. bp Edward Białogłowski obchodzi imieniny.

5. W niedzielę Dzień Nauczyciela – pamiętajmy o tych, którzy przekazywali nam wiedzę i uczyli życia.

6. Proszę, aby w najbliższym czasie posprzątać groby swoich bliskich. Rejon Bud od rodziny Różyckich i od rodziny Andrzeja i Katarzyny Chorzępa /po obu stronach w kierunku kościoła – po 10 rodzin/ proszę aby zorganizował sprzątanie cmentarza przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

7. W tym tygodniu modlą się w intencji prac przy kościele:
– w poniedziałek – rodzina Mariusza Tabaki;
– we wtorek – rodzina Anny Niezgoda;
– w środę – rodzina Jana Radomskiego;
– w czwartek – rodzina Krzysztofa Marciniaka;
– w piątek – rodzina Genowefy Urban;
– w sobotę – rodzina Marka Matuły;
– w niedzielę – rodzina Piotra Gaweł;

26 niedziela zwykła – 30 września 2018

26 niedziela zwykła – 30 września 2018

1. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Codziennie o godz. 17.00 msza św. i różaniec, w niedziele o godz. 12.30.

2. Spotkania duszpasterskie:
– we wtorek – o godz. 16.00 – dziewczynki z DSM-u;
– w środę – kandydaci do Bierzmowania – klasa III Gimnazjum;
– w I czwartek – wszyscy ministranci;
– w I sobotę – Róże Różańcowe i kandydaci do Bierzmowania z klasy I szkoły średniej;

3. W I czwartek:
– od godz. 16.30 spowiedź św. na początek nowego miesiąca – jednocześnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za kapłanów;
– o godz. 17.00 różaniec i msza św.,

4. W I piątek:
– od godz. 9.00 – odwiedziny chorych w domach;
– o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia zakończone Komunią św., po niej ucałowanie relikwii św. s. Faustyny z okazji jej wspomnienia;
– o 17.00 różaniec z nabożeństwem do Serca Jezusa i msza św.;

5. W przyszłą niedzielę odpust w Sokołowie Młp. O godz. 9.15 wyruszy piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Ludzkich Dróg.

6. W tym tygodniu modlą się w intencji prac przy kościele:
– w poniedziałek – rodzina Mieczysława Smycza;
– we wtorek – rodzina Ryszarda Cichonia;
– w środę – rodzina Teresy Piersiak;
– w czwartek – rodzina Wandy Kobylarz;
– w piątek – rodzina Stefanii Falandysz;
– w sobotę – rodzina Agaty Nieduży;
– w niedzielę – rodzina Mariana Kraski;

25 niedziela zwykła – 23 września 2018

25 niedziela zwykła – 23 września 2018

1. Dziękuję za udział w warsztatach biblijnych młodzieży i dorosłym z parafii i przybyłym spoza parafii.

2. W sobotę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

3. Ze względu na prace przy kościele msze św. będą codziennie do piątku włącznie o godz. 7.00.

4. Na przyszłą niedzielę proszę o dokładne posprzątanie kościoła.

5. W tym tygodniu podejmują modlitwę w rodzinach polecając prace przy kościele:
– w poniedziałek – rodzina Haliny Lorenc;
– we wtorek – rodzina Barbary Mączka;
– w środę – rodzina Józefa Tabaki;
– w czwartek – rodzina Ryszarda Miazgi;
– w piątek – rodzina Stanisława Tabaki;
– w sobotę – rodzina Mariana Bałuta;
– w niedzielę – rodzina Tadeusza Słoniny;

24 niedziela zwykła – 16 września 2018

24 niedziela zwykła – 16 września 2018

1. Dziś przed mszą św. o 12.30 wypominki roczne. O godz. 15.00 w Turzy msza św. nad grobami pomordowanych przez NKWD.

2. W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona przy kościele zbiórka do puszek na radio Via z okazji Dnia Środków Społecznego Przekazu.

3. W piątek rozpoczynają się WARSZTATY BIBLIJNE pod hasłem BIBLIA JAKO OSOBA. Będą one trwały od piątku wieczór i przez całą sobotę. W niedzielę członkowie Wspólnoty Ewangelizacyjnej będą głosić Słowo Boże w czasie mszy św. Liczę szczególnie na ludzi młodych, byłych ministrantów i lektorów, członków byłego KSM-u oraz tych wszystkich, którzy kiedykolwiek angażowali się w życie różnych wspólnot.

4. Powoli przygotowujemy się do zakończenia prac przy kościele. W ciągu dwóch tygodni trzeba jeszcze uporządkować otoczenie kościoła i ogrodu parafialnego. Członkowie Rady Parafialnej zwrócą się z prośbą do poszczególnych rejonów parafii o pomoc w tych pracach. W miarę możliwości postarajmy się uporządkować całe otoczenie przed początkiem października.

5. W tym tygodniu podejmują modlitwę w rodzinach polecając prace przy kościele:
– w poniedziałek – rodzina Jana Miazgi;
– we wtorek – rodzina Zofii Król;
– w środę – rodzina Kazimiery Kuzara;
– w czwartek – rodzina Bolesława Mączki;
– w piątek – rodzina Genowefy Rzeszutek;
– w sobotę – rodzina Grub;
– w niedzielę – rodzina Bogdana Świąteckiego;

23 niedziela zwykła – 9 września 2018

23 niedziela zwykła – 9 września 2018

1. Rozpoczynamy Tydzień Wychowania – polecajmy szczególnie Nauczycieli, Wychowawców i Rodziców. Dziś dodatkowa msza św. o godz. 16.00, na którą zapraszam przede wszystkim pielgrzymów z Rzymu, Medjugorje, Fatimy i Lourdes.

2. W tygodniu:
– w środę – Matki Bożej Rzeszowskiej – Najświętszego Imienia Maryi
– w piątek – święto Podwyższenia Krzyża świętego;
– w sobotę – Matki Bożej Bolesnej;

3. Od poniedziałku zostanie wyłączona dobudowana część kościoła.
W ciągu tygodnia zostanie ułożona posadzka.

4. W środę po mszy św. proszę na spotkanie Radę Parafialną. Tematem spotkania będzie zakończenie projektu odnowienia kościoła oraz przygotowanie do wizytacji parafialnej, która będzie 28 i 29 października.

5. Przyszła niedziela – jest trzecią niedzielą miesiąca;
– rano Godzinki ku czci św. Michała Archanioła;
– przed mszą św. o 12.30 – wypominki roczne;
– o godz. 14.00 w lesie w Turzy rozpoczną się uroczystości nad grobami pomordowanych przez NKWD; o godz. 15.00 msza św., której będzie przewodniczył bp ordynariusz naszej diecezji Jan Wątroba; autokary odjadą sprzed kościoła parafialnego
w Sokołowie o godz. 13.30 i 13.55.

6. W piątek 21 września przeprowadzona będą warsztaty biblijne pod nazwą: BIBLIA JAKO OSOBA. Będą one trwały w piątek wieczór i przez całą sobotę. Ze względów organizacyjnych proszę
o zgłaszanie się chętnych zarówno dorosłych jak i młodzieży. Chodzi
o przygotowanie posiłków i sal na spotkania w Zespole szkół. Warsztaty poprowadzi Wspólnota Ewangelizacyjna ze Szczecina po przewodnictwem ks. Jana Kruczyńskiego.

7. W kościele wyłożona jest lista dyżurów modlitewnych, na którą mogą się wpisywać rodziny, aby wspólnie polecać w modlitwie prace przy kościele. Dziękuję wszystkim rodzinom, które do tej pory takie zobowiązanie podjęły i je wypełniły. Było to ok. 165 rodzin. Ponieważ nie ma już chętnych do takich dyżurów proszę, aby podjąć tę modlitwę po raz drugi. Warunkiem jest odmówienie jakiejkolwiek modlitwy wspólnie w dniu, który rodzina wybierze. Proszę też
o zapisywanie się osobiście.

22 niedziela zwykła – 2 września 2017

22 niedziela zwykła – 2 września 2017

1. Dziś Ogólnopolskie Dziękczynienie za plony – Jasnogórskie Dożynki.

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Po inauguracji w Szkole zapraszam na mszę św. o godz. 18.00. Będziemy dziękować za przeżyte wakacje i polecać Nauczycieli, Uczniów i Rodziców w nowym roku szkolnym.

3. W I czwartek od godz. 17.00 spowiedź św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Przypominamy dzieciom i gimnazjalistom o pierwszych piątkach miesiąca. Od godz. 17.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. W I piątek:
– od godz. 9.00 – odwiedziny chorych w domach;
– o 15.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Komunią św.;
– o 18.00 – msza św. pierwszopiątkowa;

5. W sobotę – święto Narodzenia NMP zwane świętem MB Siewnej – na mszy św.
o 18.00 poświęcenie ziarna siewnego.

6. Spotkania duszpasterskie:
– DSM – wtorek o 17.00;
– ministranci – w I czwartek po mszy św.;
– OAZA – w piątek o godz. 19.00;

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe uczestników wyjazdu do Rzymu, Medjugorje i sanktuariów Europy. O godz. 16.00 będzie odprawiona dodatkowa msza św. i po niej spotkanie w ogrodach parafialnych. Proszę o pomoc w przygotowaniu spotkania.

8. W dniach 21 – 23 września w naszej parafii będą prowadzone warsztaty biblijne pod kierunkiem Wspólnoty Ewangelizacyjnej ze Szczecina – z ks. Janem Kruczyńskim. Spotkania rozpoczną się w piątek 21 września o godz. 18.00 – do 21.00 i będą trwały od godz. 9.00 przez całą sobotę. Zapraszamy młodzież od klasy VIII SP, uczniów gimnazjum, szkół średnich i dorosłych, którzy chcieliby przeżyć spotkanie z Biblią. Warsztaty będą prowadzona pod hasłem: „BIBLIA JAKO OSOBA”.

9. Dziękuję za dyżury modlitewne. W tym tygodniu podejmą modlitwę w rodzinach:
– w poniedziałek – rodzina Stanisława Nierody;
– we wtorek – rodzina Jana Miazgi;
Na pozostałe dni nie ma wpisanych rodzin.

UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26 SIERPNIA 2018

UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26 SIERPNIA 2018

1. Ostatnia niedziela wakacyjna – polecajmy dzieci i młodzież w ostatnich dniach wakacji. Dziś w Rzeszowie Dziękczynienie za plony – Diecezjalne Dożynki. W przyszłą niedzielę Dożynki na Jasnej Górze.

2. W najbliższą środę proszę na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz wszystkich członków OAZY RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 18.00.

3. W I sobotę miesiąca nabożeństwo dla Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.

4. Nowy rok szkolny rozpoczniemy w przyszłym tygodniu. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek 3 września o godz. 18.00. Spowiedź św. została zaplanowana na I czwartek 6 września.

5. Po wielu latach służenia odchodzi z grona ministrantów PATRYK WOŁCZ z Bud. Dziękuję za jego posługę przy ołtarzu i dziękuję jego rodzicom.

6. W niedzielę 9 września spotkanie popielgrzymkowe uczestników tegorocznych wyjazdów: do Rzymu, na Chorwację i do sanktuariów Europy.

7. Dziękuję za dyżury modlitewne. W tym tygodniu podejmują modlitwę w rodzinach:
– poniedziałek – rodzina Wiesława Węglarza;
– wtorek – rodzina Koprów;
– środa – rodzina Mariana Ryglewicza;
– czwartek – rodzina Piotra Sroczyka;
– piątek – rodzina Henryki Drozd;
– sobota – rodzina Bronisławy Nizioł;
– w niedzielę – rodzina Stanisława Nierody;

20 Niedziela zwykła – 19 sierpnia 2018

20 Niedziela zwykła – 19 sierpnia 2018

1. Trzecia niedziela miesiąca – polecamy sprawy parafii, modlimy się za wypoczywających i pracujących. Przed sumą wypominki roczne.

2. Wyrażam uznanie i wdzięczność za przygotowanie uroczystości dożynkowych w ubiegłą niedzielę. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie liturgii w kościele, wieńce żniwne od KGW i Podlasu, wszystkim za udział w liturgii.

3. Dziękuję też KGW i rodzinom z Gęsiówki za przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów z Głogowa.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – w katedrze rzeszowskiej diecezjalne dożynki. Rozpoczęcie o godz. 11.00.

5. Dziękuję za dyżury modlitewne. W tym tygodniu podejmują modlitwę w rodzinach:
– poniedziałek – rodzina Genowefy Król;
– wtorek – rodzina Stanisława Doleckiego;
– środa – rodzina Krzysztofa Stopyry;
– czwartek – rodzina Henryki Stopyra;
– piątek – rodzina Rafała Cemerysa;
– sobota – rodzina Marii Ziemniak;
– w niedzielę – rodzina Anny Wakuła;

19 niedziela zwykła – 12 sierpnia 2018

19 niedziela zwykła – 12 sierpnia 2018

1. We wtorek przez naszą parafię przechodzi piesza pielgrzymka z Głogowa do Leżajska. Przy Domu Parafialnym zatrzymają się ok. godz. 13.00 na krótki postój i poczęstunek.

2. Ojcowie Bernardyni z Leżajska zapraszają na uroczystości odpustowe w dniach 13-15 sierpnia. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

3. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o 8.00 i o godz. 11.00 uroczysta suma dziękczynna za szczęśliwe zbiory z wieńcami dożynkowymi. Zachęcam do dziękczynienia za wszelkie łaski jakie otrzymujemy dzięki wstawiennictwu Matki Bożej naszej Patronki.

4. W sobotę 18 sierpnia nasza parafia pełni dyżur modlitewny w ramach adoracji diecezjalnej. Od godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, osobista adoracja przez godzinę następnie o 19.00 msza św. Na adorację zapraszam Róże Różańcowe oraz przedstawicieli każdego rejonu parafii.

5. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Przed sumą wypominki roczne a składka na cele parafialne.

6. Dziękuję za dyżury modlitewne. W tym tygodniu podejmują modlitwę w rodzinach:
– poniedziałek – rodzina Grażyny Dec;
– wtorek – rodzina Ewy Szybisty;
– środa ………………..;
– czwartek – …………..
– piątek – …………….;
– sobota – ……………..;
– w niedzielę ……………….;

17 niedziela zwykła – 29 lipca 2018

17 niedziela zwykła – 29 lipca 2018

1. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę z Rzeszowa na Jasną Górę.

2. Z dniem 1 sierpnia przesuwamy o jedną do przodu tajemnicę różańca. Intencje modlitwy różańcowej na sierpień są następujące:
MB Częstochowskiej – w intencji parafii;
MB z Guadelupe – o wyniesienie na ołtarze Prymasa – kardynała Stefana Wyszyńskiego;
MB z Lourdes – w intencji Ojczyzny;
MB z La Salette – o trzeźwość w parafii;
MB Fatimskiej – o nawrócenie grzeszników;
MB Gietrzwałdzkiej – o pokój na świecie

3. W tygodniu:
– w I czwartek – spowiedź św. na rozpoczęcie nowego miesiąca od 17.30;
– w I piątek – 8.00 odwiedziny chorych, o 18.30 nabożeństwo i msza św. pierwszopiątkowa;
– w I sobotę – o godz. 7.00;

4. Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe. w dniach 2-6 sierpnia.

5. Diecezjalne Dni Młodych odbędą się od 30 sierpnia do 1 września w Rzeszowie w Katedrze i Parku Papieskim.

6. Dziękuję za dyżury modlitewne. W tym tygodniu podejmują modlitwę w rodzinach:
– w poniedziałek: rodzina Jana Jękota;
– we wtorek: rodzina Józefa Krajewskiego;
– w środę: rodzina Zofii Pastuła;
– w czwartek: rodzina Zdzisława Naroga;
– w piątek: rodzina Ireny Stopyra;
– w sobotę: rodzina Franciszki Mul;
– w niedzielę: rodzina Ryszarda Tabaki;

16 Niedziela zwykła – 22 lipca 2018

16 Niedziela zwykła – 22 lipca 2018

1. Dziękuję za dyżury modlitewne. W tym tygodniu podejmują modlitwę w rodzinach:
– w poniedziałek: rodzina Grzegorza Mierzwy;
– we wtorek: rodzina Heleny Ilasz;
– w środę: rodzina Mieczysława Marciniaka;
– w czwartek: rodzina Janiny Szwaja;
– w piątek: rodzina Andrzeja Nieduży;
– w sobotę: rodzina Anny Bałut;
– w niedzielę: rodzina Ryszarda Miazgi;

2. W tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek – św. Brygidę Szwedzką – patronkę Europy
– w środę – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa;
– w czwartek – św. Joachima i Annę – rodziców NMP;
– w niedzielę – św. Martę;
Wszystkich solenizantów polecamy opiece Bożej Opatrzności
i wstawiennictwu św. Patronów.

3. W środę o godz. 7.30 wyjazd do MAGICZNYCH OGRODÓW
w okolicach Puław.

4. Trwają żniwa. 15 sierpnia będziemy w parafii dziękować za szczęśliwe zbiory. Zachęcam do przygotowania wieńców dożynkowych. Dożynki diecezjalne będą miały miejsce
w katedrze rzeszowskiej w niedzielę 26 sierpnia. Ks. Biskup prosi, aby w tym czasie nie organizować dożynek na terenie diecezji. Na Jasnej Górze Dożynki Ogólnopolskie w niedzielę
2 września.

15 niedziela zwykła – 15 lipca 2018

15 niedziela zwykła – 15 lipca 2018

1. III niedziela miesiąca – polecamy sprawy naszej parafii.

2. W poniedziałek NMP z Góry Karmel – MB Szkaplerznej.

3. W środę 25 lipca planowana jest jednodniowa wycieczka dla dzieci do MAGICZNEGO OGRODU k/Kazimierza Dolnego n/Wisłą. Wyjazd o godz. 7.30, w programie zabawy i zwiedzanie bajkowego świata. Powrót ok. godz. 20.00.

4. Dziękuję za dyżury modlitewne. W tym tygodniu podejmują modlitwę w rodzinach:
– w poniedziałek: rodzina Aleksandry Rzeszutek;
– we wtorek: rodzina Krystyny Chorzępa;
– w środę: rodzina —
– w czwartek: rodzina —
– w piątek: rodzina —
– w sobotę: rodzina Stanisław Tęczy;
– w niedzielę: rodzina Rafała Kasprzaka;

5. W dniach 29 lipca (niedziela) do 1 sierpnia (środa) jest możliwość wyjazdu do Krynicy na wypoczynek i wycieczki górskie. Oferta jest skierowana do ministrantów, grupy biblijnej i DSM-u. Wyjazd proponuję w niedzielę po mszach św., powrót w środę późnym wieczorem.

6. Wypoczywającym na wakacjach i urlopach oraz pracującym
w polu życzymy Bożej opieki.

14 niedziela zwykła – 8 lipca 2018

14 niedziela zwykła – 8 lipca 2018

1. Dziękuję za dyżury modlitewne poszczególnych rodzin. W tym tygodniu modlą się następujące rodziny:
– w poniedziałek – rodzina Władysława Wrzosa;
– we wtorek – rodzina Piotra Króla;
– w środę – rodzina Zdzisława Miazgi;
– w czwartek – rodzina Władysława Cemerysa;
– w piątek – rodzina Stanisława Piersiaka;
– w sobotę – rodzina Piotra Kraski;
– w niedzielę – rodzina Mariana Wosia;

2. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Przed mszą św. o 8.00 – wypominki roczne. Składka na cele parafialne.

3. Zapowiadana wycieczka dla dzieci planowana jest na środę w 25 lipca. Celem wyjazdu jest MAGICZNY OGRÓD w Janowcu k/Kazimierza Dolnego nad Wisłą.

4. Dożynki parafialne będziemy przeżywać 15 sierpnia – w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Dożynki Diecezjalne w Rzeszowie w niedzielę 26 sierpnia – ks. biskup prosi, aby w tym czasie mnie organizować dożynek w innych miejscach. Dożynki ogólnopolskie na Jasnej Górze w niedzielę 2 września.

5. Wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa we wszelkich pracach polowych.

24 czerwca 2018 Narodzenie św. Jana Chrzciciela

24 czerwca 2018 Narodzenie św. Jana Chrzciciela

1. W piątek świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8.00 i 18.30. Tradycyjnie w tym dniu wspieramy naszymi ofiarami ze składki Bazylikę św. Piotra w Rzymie.
2. W niedzielę 1 lipca w 13 rocznicę święceń kapłańskich i prymicji naszego misjonarza O. Adama na mszach św. będziemy dziękować Bogu za dar jego powołania i polecać dalszą posługę na misjach w Ekwadorze. O. Adam składa serdeczne podziękowanie za wszelką życzliwość, ofiary i msze św., które zostały przekazane do odprawienia.
3. W niedzielę 8 lipca będzie u nas ks. Bogdan Piotrowski z Kongo.
4. Podziękowanie za wsparcie p. Marcina Bujaka po pożarze.
5. Dziękuję za dyżury modlitewne. W tym tygodniu modlą się:
– w poniedziałek: rodzina Marka Krudysza;
– we wtorek: rodzina Lesława Perlaka;
– w środę: rodzina Anieli Kościółek;
– w czwartek: rodzina Janusza Ksprzaka;
– w piątek: rodzina Adama Rzeszutka;
– w sobotę: rodzina Teresy Wybieralskiej;
– w niedzielę: rodzina Doroty Paterek;
6. Nauczycielom, dzieciom i młodzieży oraz wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach życzymy dobrego wypoczynku a pracującym Bożego błogosławieństwa we wszelkich pracach polowych.

10 niedziela zwykła – 5 czerwca 2016

10 niedziela zwykła – 10 czerwca 2018

1. Dziś w naszej diecezji przeżywamy Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin, połączony z Marszem dla Życia i Rodziny. Msza Święta o godz. 14.00, marsz o godz. 15.00, piknik rodzinny od godz. 16.00 do 20.00.

2. Parafia Górno zaprasza na Podkarpackie smaki dziś od godz. 14.00.

3. Dziękuję nielicznym osobom, które towarzyszyły Oktawie Bożego Ciała i niewielu dzieciom, które uczestniczyły w procesjach.

4. Trwają przygotowania do Pieszej Pielgrzymki z Rzeszowa na Jasną Górę. Zapisy w parafii lub w Sokołowie w niedziele po mszach św. w Domu Parafialnym. Spotkanie przed pielgrzymką w niedzielę 29 lipca.

5. W sobotę i niedzielę członkowie Straży przejdą przez parafię, aby przeprowadzić zbiórkę nas pomoc p. Marcinowi Bujakowi poszkodowanemu przez pożar. Osoby, które zechcą włączyć się w pomoc proszę o przyjęcie strażaków i w miarę możliwości złożenie ofiary. Taką pomoc można też złożyć na ręce p. Sołtys lub
w kancelarii parafialnej.

6. Dziękuję za dyżury modlitewne. W tym tygodniu modlą się:
– w poniedziałek: rodzina Katarzyny Płoszaj;
– we wtorek: rodzina Danuty Zygmunt;
– w środę: rodzina Ewy Kuduk;
– w czwartek: rodzina Sondejów;
– w piątek:
– w sobotę:
– w niedzielę: rodzina Tadeusza i Teresy Matuła;

9 niedziela zwykła – 3 czerwca 2018

9 niedziela zwykła – 3 czerwca 2018

1. Parafia Górno zaprasza na Podkarpackie smaki w niedzielę 10 czerwca.

2. Spotkanie przed wyjazdem do Kotliny Kłodzkiej odbędzie się w środę po mszy św.

3. W I czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała – po nabożeństwie błogosławieństwo dzieci.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post.

5. Dziękuję za dyżur modlitewny. W tym tygodniu będą się modlić:
– w poniedziałek: rodzina Wiesławy Mikołajczyk;
– we wtorek: rodzina Zofii Kraska;
– w środę: rodzina Sławomira Falandysza;
– w czwartek: rodzina Stefanii Falandysz;
– w piątek: rodzina Stanisława Cemerysa;
– w sobotę: rodzina Weroniki Winiarskiej;
– w niedzielę: rodzina Daniela Urbana;

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018

1. Dziś na mszy św. o 10.30 do grona ministrantów dołączyło dwóch chłopców: Grzegorz Kraska i Hubert Kuraś z Siciarskiej.

2. W środę będzie możliwość spowiedzi św. przed Uroczystością Bożego Ciała
i pierwszym piątkiem czerwca. Spowiedź św. od godz. 17.00.

3. W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 i druga msza św. o godz. 11.00, a po niej procesja
z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Na procesję zapraszam jak najliczniej dzieci.
Trasa procesji na Boże Ciało w tym roku: I ołtarz – przy krzyżu k/Domu Kultury – proszę o przygotowanie rodziny z Sokołowskiej k/rzeki, II – przy kapliczce na początku Sokołowskiej – proszę o przygotowanie rodziny z tego rejonu, III – przy sklepie GS-u – proszę o przygotowanie wiernych z Kosaków i IV ołtarz na placu kościelnym – proszę o przygotowanie kandydatów do Bierzmowania.

4. Przez całą oktawę Bożego Ciała msze św. o Eucharystii o godz. 18.30.

5. W I piątek miesiąca:
– od godz. 8.30 – odwiedziny chorych w domach;
– o 18.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i msza św.;

6. W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Matki Bożej i spotkanie róż różańcowych.

7. W Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie o godz. 19.00 na Osiedlu Baranówka rozpocznie się koncert „Jednego serca, jednego Ducha”. Koncert transmitowany będzie w telewizji TRWAM i Internecie.

8. Dziękuję za codzienną modlitwę towarzyszącą pracom przy kościele. W tym tygodniu będą się modlić:
28 maja –poniedziałek: rodzina Mariana Hajdra;
29 maja –wtorek: rodzina Tadeusza Słoniny;
30 maja – środa: rodzina Moniki Kraska;
31 maja – Boże Ciało: rodzina Pawła Wrzosa;
1 czerwca – piątek: rodzina Jana Stopyry;
2 czerwca – sobota: rodzina Henryka Kołodzieja;
3 czerwca – niedziela: rodzina Stanisława Miazgi;

Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja 2018

Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja 2018

1. Dziękuję:
– rodzinom z Bud za przygotowanie śniadania dla pielgrzymów
z Cmolasu;
– za dzisiejsze ofiary na cele parafii z racji trzeciej niedzieli miesiąca;

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – NMP Matki Kościoła.
– msze św. o 8.00 i 18.30 z nabożeństwem majowym;
– o godz. 14.00 pogrzeb śp. Genowefy Węglarz z Gęsiówki;
– po mszy św. o 18.30 proszę na krótkie spotkanie wyjeżdżających do Kotliny Kłodzkiej;

3. W czwartek – święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i Wiecznego kapłana.

4. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

5. Trasa procesji na Boże Ciało w tym roku: I ołtarz – przy krzyżu k/Domu Kultury – proszę o przygotowanie rodziny z Sokołowskiej k/rzeki, II – przy kapliczce na początku Sokołowskiej – proszę o przygotowanie rodziny z tego rejonu, III – przy sklepie GS-u – proszę o przygotowanie wiernych z Kosaków i IV ołtarz na placu kościelnym – proszę o przygotowanie kandydatów do Bierzmowania.

6. Dziękuję za codzienną modlitwę towarzyszącą pracom przy kościele. Warunkiem jest odmówienie jakiejkolwiek modlitwy ale wspólnie i tylko w jednym dniu dyżuru. W tym tygodniu będą się modlić:
21 maja – w poniedziałek: rodzina Janiny Stasiak;
22 maja – we wtorek: rodzina Zofii Pomykała;
23 maja – w środę: rodzina Haliny Roman;
24 maja – w czwartek; rodzina Katarzyny Cecuga;
25 maja – w piątek: rodzina Przemysława Kozyry;
26 maja – w sobotę: rodzina Zdzisława Flisa;
27 maja – w niedzielę: rodzina Wiesława Hajdra;

Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja 2018

Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja 2018

1. Przez cały tydzień Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 I Komunia św. Jest to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek od godz. 17.00.

3. W sobotę w Rzeszowskiej Katedrze diakoni przyjmą święcenia kapłańskie.

4. W sobotę przejdzie przez nasza parafię piesza pielgrzymka z Cmolasu do Leżajska. Organizatorzy zwrócili się z prośbą o przyjęcie ich na krótki postój i lekki poczęstunek w formie kanapek w ramach śniadania. Pielgrzymi będą przy kościele ok. godz. 7.00. Jeżeli możecie pomóc przygotować trochę kanapek i ciepłą herbatę będą wdzięczni, a my przez takie wydarzenia tworzymy wizerunek parafii, w której mieszkają ludzie gościnni.

5. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. Trasa procesji w tym roku: I ołtarz – przy krzyżu k/Domu Kultury – proszę o przygotowanie rodziny z Sokołowskiej k/rzeki, II – przy kapliczce na początku Sokołowskiej – proszę o przygotowanie rodziny z tego rejonu, III – przy sklepie GS-u – proszę o przygotowanie wiernych z Kosaków i IV ołtarz na placu kościelnym – proszę o przygotowanie kandydatów do Bierzmowania.

6. Dziękuję za codzienną modlitwę towarzysząca pracom przy kościele. W tym tygodniu będą się modlić:
14 maja – w poniedziałek: —
15 maja – we wtorek: rodzina Radomskich;
16 maja – w środę: —
17 maja – w czwartek: rodzina Marii Majewskiej;
18 maja – w piątek: rodzina Daniela Drozda;
19 maja – w sobotę: rodzina Stanisława Drozda;
20 maja – w niedzielę: rodzina Piotra Kobylarza;

6 niedziela wielkanocna – 6 maja 2018

6 niedziela wielkanocna – 6 maja 2018

1. W poniedziałek, wtorek, i środę dni krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pana Jezusa, które będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Będziemy modlić się
o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory:
– w poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo majowe z modlitwami o urodzaje przy kapliczce na końcu Bud;
– we wtorek o 17.30 – majówka i modlitwy o urodzaje przy kapliczce na Gęsiówce;
– w środę o 17.30 nabożeństwo o urodzaje z majówką przy kapliczce na Sokołowkiej;

2. Planowana pielgrzymka do Kotliny Kłodzkiej wyjedzie 8 czerwca. W tej chwili jest zgłoszonych 20 osób. Zainteresowanych proszę o zgłaszanie się do środy włącznie – chodzi o potwierdzenie terminu rezerwacji noclegów i przewodnika. Koszt wyjazdu przy 40 osobach to 290 zł.

3. Od piątku rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego przez Zielonymi Świętami.

4. W sobotę 19 maja przejdzie przez naszą parafię piesza pielgrzymka z Cmolasu do Leżajska. Pielgrzymi zwrócili się z prośbą możliwość odpoczynku przy kościele rano ok. godz. 7.00.

5. Dziękuję rodzinom za dyżury modlitewne. W tym tygodniu będą się modlić:
– w poniedziałek: rodzina Janiny Stopyra;
– we wtorek: rodzina Andrzeja Babiarza;
– w środę: rodzina Bogdana Hasiaka;
– w czwartek: rodzina Agnieszki Litwin;
– w piątek: rodzina Jana Krawczyka;
– w sobotę: rodzina Adama Hajdra;
– w niedzielę: rodzina Józefa Kobylarza;

5 niedziela wielkanocna – 29 kwietnia 2018

5 niedziela wielkanocna – 29 kwietnia 2018

1. Dziś modlimy się o bezpieczną jazdę dla wszystkich kierowców. Dziś też na zakończenie każdej mszy św. poświęcenie pojazdów.

2. Jutro od godz. 16.30 spowiedź przed uroczystościami odpustowymi i I piątkiem miesiąca maja. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

3. We wtorek pierwsze nabożeństwo majowe o godz. 18.30 połączone
z mszą św. Na nabożeństwo proszę członków Róż Różańcowych. Po nabożeństwie proszę na spotkanie ewangelizacyjno-biblijne tych, którzy uczestniczyli
w rekolekcjach, dziewczynki z DSM-u i kandydatów do bierzmowania. Po mszy św. i majówce próba dzieci klasy IV przed rocznicą I Komunii św.

4. Zbliża się nasz odpust parafialny ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Na ten dzień wywieśmy na naszych domach biało-czerwone flagi Msze św. rano o godz. 8.00 i uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00. Zakończymy ją oddaniem parafii Matce Bożej Królowej Polski. Modlitwom przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie –
ks. dr Paweł Pietrusiak. Proszę o pomoc w przygotowaniu tych uroczystości.

5. W I piątek miesiąca:
– od godz. 8.30 odwiedziny chorych;
– o godz. 16.30 – msza św. w rocznicę przyjęcia I Komunii św.;
– o 18.30 nabożeństwo majowe i msza św.;

6. W I sobotę msza św. z nabożeństwem majowym o godz. 18.30.

7. Dziękuję rodzinom za dyżury modlitewne. W tym tygodniu będą się modlić:
– w poniedziałek: rodzina Grażyny Płoszaj;
– we wtorek: rodzina Łucji Lorenc;
– w środę: rodzina Andrzeja Deca;
– w czwartek: rodzina Jana Filanowskiego;
– w piątek: rodzina Krzysztofa Burszty;
– w sobotę: rodzina Reginy Smycz;
– w niedzielę: rodzina Anny Piechowskiej;

8. W dniach 8, 9 i 10 czerwca planowana jest pielgrzymka do Kotliny Kłodzkiej:
w programie Wambierzyce, Bardo Śląskie, Czermna, wyjście na Szczeliniec, Góry Stołowe. Wyjazd planowany jest po południu w piątek 8 czerwca, powrót późnym wieczorem w niedzielę

3 niedziela wielkanocna – 15 kwietnia 2018

3 niedziela wielkanocna – 15 kwietnia 2018

1. Trzecia niedziela miesiąca. Dziękuję za ofiary na cele parafialne. Rozpoczynamy VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

2. We wtorek po mszy św. proszę na spotkanie wszystkich uczestników spotkań formacyjnych w Przybyszówce, na Taborze i w Leżajsku.

3. Dziękuję rodzinom, które podjęły dyżury modlitewne w kolejne dni.
W nadchodzącym tygodniu będą się modlić następujące rodziny:
– w poniedziałek: rodzina Zofii Cisek;
– we wtorek: rodzina Eugeniusza Jacka;
– w środę: rodzina Józefy Kuzara;
– w czwartek: rodzina Mariana Rzeszutka;
– w piątek: rodzina Zdzisława Rzeszutka;
– w sobotę: rodzina Mieczysława Rzucidło;
– w niedzielę: rodzina Pawła Grub;

4. Msze św. w tygodniu: poniedziałek, środa, czwartek, piątek – o godz. 7.00. Wtorek o godz. 18.00 z nabożeństwem do św. Michała Archanioła. W sobotę o godz. 6.30.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 8 kwietnia 2018

Niedziela Miłosierdzia Bożego 8 kwietnia 2018

1. Dziś – Uroczystość Bożego Miłosierdzia – patronalne święto Caritas. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich, którzy mogą poświęcić chwilę czasu na modlitwę gorąco zapraszamy. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas. Dzieci, które oszczędzały przez Wielki Post mogą dziś złożyć swoje ofiary przed ołtarzem.

2. Jutro Uroczystość liturgiczna Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z Wielkiego Tygodnia. Na mszę św. zapraszam kandydatów do bierzmowania i członków Duchowej Adopcji dziecka Poczętego.

3. Dziękuję rodzinom, które podjęły dyżury modlitewne w kolejne dni.
W nadchodzącym tygodniu będą się modlić następujące rodziny:
– w poniedziałek – rodzina Kazimiery Kuzara;
– we wtorek- rodzina Stanisławy Mika;
– w środę – rodzina Mariusza Kosaka;
– w czwartek – rodzina Mariana Bałuta;
– w piątek – rodzina Krzysztofa Smycza;
– w sobotę – rodzina Stanisławy Tabaka;
– w niedzielę – rodzina Mariusza Tabaki;

4. W czwartek w Sokołowie msza św. z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem o. Józefa Witko. Rozpoczęcie o godz. 17.00 konferencją nt. zniewoleń i działania złego ducha. O godz. 18.00 msza św.

5. W nadchodzącym tygodniu proszę na spotkanie:
– we wtorek po mszy św. – ministrantów;
– w piątek po mszy św. OAZĘ;

Poniedziałek wielkanocny – 2 kwietnia 2018

Poniedziałek wielkanocny – 2 kwietnia 2018

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na uczelnie katolickie.

2. W nowym miesiącu przesuwamy tajemnice różańca o jedną do przodu. Intencje modlitwy różańcowej:
– MB Częstochowskiej – o nawrócenie grzeszników
– MB z Guadelupe – o pokój na świecie
– MB z Lourdes – w intencji parafii
– MB z La Salette – o wyniesienie na ołtarze Prymasa Stefana Wyszyńskiego
– MB Fatimskiej – w intencji Ojczyzny
– MB Gietrzwałdzkiej – w intencji pokoju w Ekwadorze

3. Dziękuję rodzinom, które podjęły dyżury modlitewne w kolejne dni.
W nadchodzącym tygodniu będą się modlić następujące rodziny:
– we wtorek- rodzina Mariana Buczkowskiego;
– w środę – rodzina Krzysztofa Budarza;
– w czwartek – rodzina Mieczysława Matuły;
– w piątek – rodzina Grzegorza Wakuły;
– w sobotę – rodzina Janiny Stankiewicz;
– w niedzielę – rodzina Stanisława Szasta

4. W I piątek:
– od godz. 8.30 – odwiedziny chorych;
– o 17.30 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa;

5. Przyszła niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Dzieci, które otrzymały skarbonki wielkopostne będą mogły złożyć zebrane ofiary, które zostaną przekazane potrzebującym. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Caritas.

Niedziela Palmowa – 25 marca 2018

Niedziela Palmowa – 25 marca 2018

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.

2. Dziękuję rodzinom, które podjęły dyżury modlitewne w kolejne dni.
W nadchodzącym tygodniu będą się modlić następujące rodziny:
– w poniedziałek – rodzina Emila Wałczyka;
– we wtorek- rodzina Zdzisława Szwaji;
– w środę – rodzina Krystyny Miazga;
– w Wielki Czwartek – rodzina Czesławy Urban;
– w Wielki Piątek – rodzina Anny Mączka;
– w Wielką Sobotę – rodzina Stanisława Tabaki z Siciarskiej;
– w Wielką Niedzielę – rodzina Piotra Mikołajczyka
– w Poniedziałek wielkanocny – rodzina Leszka Tatary;

3. W środę po południu proszę kilkanaście osób (mężczyzn) do przeniesienia desek z kościoła i przygotowania kościoła na Święta. W Wielki Czwartek przed południem proszę o gruntowne posprzątanie kościoła.

4. Od Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczniemy Święta Paschalne. Po mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Nabożeństwo w Wielki Czwartek o godz. 19.00.

5. Wielki Piątek – Dzień Śmierci Pana Jezusa. Katolików obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – nie ma żadnej dyspensy. Przez cały dzień prywatna adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa. Na tę Drogę Krzyżową zapraszamy wszystkie dzieci i tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w nabożeństwie Męki Pańskiej.

6. Nabożeństwo Męki Pańskiej o godz. 19.00. Po liturgii słowa, adoracji krzyża i Komunii św. przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i czuwanie do północy.

7. Wielka Sobota – przed południem poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.

8. Uroczyste obchody Wigilii Paschalnej o godz. 19.30. Wigilia Paschalna to czuwanie i modlitwa – po wysłuchaniu Słowa Bożego i poświęceniu wody chrzcielnej msza św. o Zmartwychwstaniu Pańskim.

9. Procesja rezurekcyjna w Wielką Niedzielę o godz. 7.00. W poniedziałek wielkanocny msze św. o 8.00, 10.30 i 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu św.

10. W miarę możliwości tak zorganizujmy swoje zajęcia, aby od Wielkiego Czwartku rozpocząć świętowanie. Szczególnie zachęcamy do udziału w adoracjach.

4 niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 Laetare

4 niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 Laetare

1. Dziś porządek nabożeństw: o 10.30 i 12.30 msze św. Po południu o 14.30 Gorzkie Żale i czwarta msza św. Taki sam porządek będzie w przyszłą niedzielę.

2. W piątek przed południem zginął śmiercią tragiczną w lesie Jan Mul z Bud. Różaniec za zmarłego dzisiaj po mszy św. po Gorzkich Żalach i w poniedziałek po mszy św. popołudniowej. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. O 13.30 ciało zostanie przywiezione do kościoła, następnie różaniec i msza św. pogrzebowa.

3. Przed świętami proszę o posprzątanie cmentarza: o pozbieranie niepotrzebnych rzeczy z grobów swoich bliskich i złożenie na śmietniku.

4. Trwają prace w kościele. Dziękuję za dyżury modlitewne rodzinom, które podjęły tę inicjatywę. W tym tygodniu będą się modlić:
– w poniedziałek: rodzina Stanisława Krudysza
– wtorek: rodzina Wiesława Dziadosza
– w środę: rodzina Stanisława Kyca
– w czwartek: rodzina Bogdana Lorenca
– w piątek: rodzina Anny Kołodziej
– w sobotę: rodzina Zygmunta Niezgody
– w niedzielę: rodzina Marii Rychel
Rekolekcje parafialne będziemy przeżywać po zakończeniu wszystkich prac przy kościele pod koniec października tego roku. Spowiedź św. przed świętami będzie w sobotę 24 marca od godz. 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00.

5. Zachęcam do nabycia baranków wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Caritas.

6. Wyjątkowo w tym miesiącu czwarta niedziela (NIEDZIELA PALMOWA) będzie dniem modlitwy za parafię. Wypominki roczne będą przed Gorzkimi Żalami, a składka będzie przeznaczona na cele parafialne m. in. na wyrównanie składek na Seminarium Duchowne.

7. DD Tabor zaprasza na rekolekcje wielkopostne pt. „Dekalog czy antyDekalog?” prowadzone przez ks. prał. Mariana Rajchela – egzorcystę Archidiecezji Przemyskiej, kierownika duchowego, kaznodzieję, pielgrzyma, duszpasterza grup, mieszkającego i pracującego w Jarosławskim Opactwie. Konferencje będą głoszone w dużej auli DD Tabor, ul. Połonińska 25, w dniach 16-18 marca 2018 r. Zapisy na tabor.rzeszow.pl.

3 niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018

3 niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018

1. Dziś o godz. 14.00 Gorzkie Żale i msza św. Pamiętajmy w modlitwach o dzisiejszych solenizantach: ks. biskupie Kazimierzu Górnym i p. Kościelnym.

2. W poniedziałek, wtorek i środę rekolekcje dla uczniów w Zespole Szkół. Poprowadzi je ks. Paweł Gąsior wikariusz z parafii Ropczyce.

3. Jutro 17 rocznica śmierci ks. Tadeusza Walskiego. Na mszy św. o 7.00 będziemy modlić się i dziękować Bogu za jego posługę w parafii.

4. W przyszłą niedzielę porządek mszy św. będzie następujący: o godz. 8.00, 10.30 i 12.30. Po południu o godz. 14.30 Gorzkie Żale i czwarta msza św.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Jana z Ukrainy.

6. W ramach inicjatyw duszpasterskich podejmowane są różne akcje modlitewne. Proponuję od jutra a więc od rozpoczęcia renowacji kościoła do czasu jego zakończenia, aby poszczególne rodziny codziennie modliły się w intencji prac przy kościele. Warunkiem podjęcia modlitwy jest zgoda całej rodziny, chyba, że jest to osoba samotna. Taką modlitwą może być: 1 dziesiątek różańca, litania do św. Józefa, inne litanie, fragment Pisma św., czy jakakolwiek inna modlitwa ale odmówiona wspólnie. Jeżeli ktoś z rodziny zdecyduje się na udział we mszy św. w tym dniu będzie to piękne świadectwo, ale nie jest to konieczne. Rodziny, które chciałyby włączyć się w taką duchową pomoc proszone są o zgłaszanie się dziś po mszach św. Taką nieustającą modlitwę rozpoczniemy dziś adoracją Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy więc całą parafią, aby w następnych dniach kontynuować ją w poszczególnych rodzinach.

2 niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018

2 niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018

1. Dziś – o 14.00 Gorzkie Żale i msza św. Pozdrowienia od o. Adama. Od Nowego Roku jest proboszczem na parafii i wiceprowincjałem Zgromadzenia Kombonianów.

2. W I czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. przed I piątkiem i rekolekcjami szkolnymi.

3. W I piątek od godz. 8.30 odwiedziny chorych w domach.

4. W I piątek – Droga Krzyżowa:
– o 16.00 – dla dzieci;
– o 17.00 – dla dorosłych;
– o 19.30 – dla wszystkich chętnych;

5. W I sobotę msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej o godz. 17.00.

6. Rekolekcje:
– szkolne – od poniedziałku 5 do środy 7 marca;
– parafialne – od piątku 23 marca do niedzieli 25 marca. Spowiedź św. została zaplanowana na sobotę 24 marca.

Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018

Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018

1. W niedziele Wielkiego Postu msze św. o godz. 8.00 i 10.30 i po południu o godz. 14.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ostatnia msza św. Dziś przed sumą wypominki roczne.

2. W tym roku proszę o pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego rodziny z Bud: od rodziny Tabaków z jednej strony i od rodziny Mierzwów z drugiej strony po 15 rodzin.

3. W czwartek 22 lutego w Trzebosi od godz. 16.00 adoracja w intencji uzależnionych od alkoholu, świadectwo wyjścia z nałogu i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem.

4. W piątek w Domu Rekolekcyjnym w Przybyszówce organ ozwane są rekolekcje Szkoły Nowej Ewangelizacji. Osoby chcące pogłębić swoją duchowość proszone są o kontakt. Szczegóły na stronie www.sne.rzeszow.pl

5. W piątek – Droga Krzyżowa:
– dla dzieci o 16.00;
– dla dorosłych o 17.00 i msza św.;
– trzecia Droga Krzyżowa – o godz. 19.30;

6. Przyszła niedziela jest dniem Modlitwy za Kościół Misyjny. W całej Polsce będą zbierane ofiary do puszek na dzieło pomocy misjom.

7. W dniach 23 – 25 lutego w Myczkowcach rekolekcje dla członków Parafialnych Zespołów Caritas.

8. Zachęcam do podjęcia abstynencji na okres Wielkiego Postu.

6 niedziela zwykła – 11 lutego 2018

6 niedziela zwykła – 11 lutego 2018

1. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość.

2. W środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas pokuty i rozważania tajemnicy Męki i śmierci Pana Jezusa. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00 i 17.00.

3. W Środę Popielcową katolików od 18-tego do 60-tego roku życia obowiązuje post ścisły – 3 posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta – i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na ten dzień nie ma żadnej dyspensy.

4. W czwartek w Palikówce k/Rzeszowa o godz. 18.00 msza św. z udziałem o. Józefa Witko i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.

5. W piątek:
– o godz. 16.00 Droga krzyżowa dla dzieci z Komunią św.;
– o 17.00 – Droga Krzyżowa dla dorosłych i msza św.;
– o 19.30 – trzecia Droga Krzyżowa;

6. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Przed sumą wypominki roczne, składka na cele parafialne.

7. W niedziele Wielkiego Postu msze św. przed południem o 8.00 i 10.30. Po południu o godz. 14.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i trzecia msza św.

8. Odpowiadając na apel Ojca św. – piątek 23 lutego będzie dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.

9. Czas Wielkiego Postu niech zaowocuje lekturą czasopism katolickich. Oprócz NIEDZIELI, ŹRÓDŁA i GOŚCIA NIEDZIELNEGO polecam PROMYCZEK DOBRA dla małych i starszych dzieci.

2 niedziela zwykła – 14 stycznia 2018

2 niedziela zwykła – 14 stycznia 2018

1. Trzeci wtorek miesiąca nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. Proszę na spotkanie modlitewne kandydatów do Bierzmowania.

2. Oaza Ruchu ŚWIATŁO –ŻYCIE ma swoje spotkania w każdy piątek po mszy św. popołudniowej.

3. W piątek uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara głównego patrona naszej Diecezji. Nie obowiązuje post od mięsa.

4. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się o trzeźwość w naszych rodzinach. Swoim świadectwem o wyjściu z nałogu pijaństwa podzieli się p. Mariusz Pazdro.

5. Pielgrzymki:
– od 18 do 24 kwietnia do Rzymu;
– od 25 czerwca do 1 lipca – tygodniowa pielgrzymka do Chorwacji z pobytem w Medjugorje;
– od 3 sierpnia 14-dniowa pielgrzymka po sanktuariach Europy: Francja, Hiszpania, Portugalia – Lourdes, Ars, Montsserat, Santiago de Compostela, Fatima, Avinione i La Salette;
– w dniach 12 – 21 października do Grecji – śladami św. Pawła;
– od 9 do 15 czerwca planowana jest pielgrzymka na Ukrainę: Lwów, Kijów, Poczajów, Chocim, Kamieniec Podolski, Żytomierz, i inne miejsca histotyczne. Konieczny jest ważny paszport. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca lutego.

Niedziela Świętej Rodziny – 31 grudnia 2017

Niedziela Świętej Rodziny – 31 grudnia 2017

1. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok 2018.

2. W I czwartek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy za kapłanów i o 16.30 msza św.

3. W I piątek:
– od godz. 8.30 – odwiedziny chorych;
– o godz. 15.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Komunia św.;
– o godz. 16.30 – msza św. pierwszopiątkowa;

4. W I sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św.
wg porządku niedzielnego. Na mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Składka w Trzech Króli przeznaczona jest na pomoc misjom.

5. Jest to ostatnia z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Takie nabożeństwo będzie po ostatniej mszy św.

6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za przyjęcie w Waszych domach podczas odwiedzin duszpasterskich w ramach kolędy – rodzinom z Dołęgi, Kuduków, Kosaków, Sokołowskiej i Siciarskiej. Dziękuję za wspólną modlitwę, zainteresowanie sprawami parafii, nieliczne pytania i podpowiedzi, w dużej mierze za życzliwość i rzeczywiste oczekiwanie na kolędę. Od tego roku całość parafii została podzielona na dwie części. Pozostałe rejony parafii: Budy, Gęsiówka, Marynin i Podlas będą mieć kolędę w przyszłym roku.

3 niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017

3 niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017

1. Trzecia niedziela miesiąca – polecamy sprawy parafii. Za ofiary na rozbudowę kościoła składam „Bóg zapłać”..

2. Jutro o godz. 13.00 pogrzeb śp. Józefa Burka z Bud. O 12.30 ciało zostanie przywiezione do kościoła, różaniec i msza św. pogrzebowa. Dziś po mszy św.
o 12.30 w kościele różaniec za jego duszę.

3. W ostatnim tygodniu Adwentu roraty codziennie rano. O godz. 6.10 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, po nich o godz. 6.30 msza św. roratnia
z Nowenną do Dzieciątka Jezus.

4. Spowiedź św. przed Bożym Narodzeniem we wtorek od godz. 10.00 do 17.00
z południową przerwą. Wtedy też odwiedzę chorych, którzy nie przystępują do sakramentów na pierwsze piątki miesiąca. Proszę o zgłaszanie chorych
w zakrystii.

5. Przyszła niedziela to Wigilia Bożego Narodzenia. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne.

Uroczystość Chrystusa Króla – 26 listopada 2017

Uroczystość Chrystusa Króla – 26 listopada 2017

1. W czwartek od godz. 16.30 spowiedź św. przed Adwentem i I piątkiem miesiąca grudnia. Spowiedź świąteczna będzie 19 grudnia.

2. W I piątek:
– od godz. 8.30 – odwiedziny chorych;
– o godz. 15.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Komunią św.;
– o 17.00 – msza św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa;
– po mszy św. spotkanie Oazy Ruchu ŚWIATŁO – ŻYCIE.

3. W I sobotę kolejne – czwarte już nabożeństwo w pięciu pierwszych sobót miesiąca.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Zostaną wtedy poświęcone opłatki.

5. Przez cały tydzień msze św. po południu o godz. 17.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *