Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia parafialne archiwum

Czytaj Ogłoszenia

Liturgia Dnia

Słowo Boże na każdy dzień

Czytaj Liturgię

Kromka Słowa Bożego

Wideokomentarz do Niedzielnych Ewangelii

Oglądaj

WITAMY NA STRONIE PARAFII

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Msze Niedziela i Święta:


I - 8:00
II - 10:30
III - 12:00

Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019

  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień - na mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie palm. O 14.30 Gorzkie Żale i msza św. O czystość kościoła troszczą się pozostałe rodziny z Marynina: od Eugeniusza Kuduka do rodziny Kosiorów.
  2. We wtorek o godz. 18.00 sprzed kościoła wyjedzie autokar na dwa filmy: KURIER i MIŁOŚĆ i MIŁOSIERDZIE.
  3. Od Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczniemy Święta Paschalne. Po mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 19.00.
  4. Wielki Piątek – Dzień Śmierci Pana Jezusa. Katolików obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – nie ma żadnej dyspensy. Przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 12.00 Droga Krzyżowa dla dzieci. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny do miłosierdzia Bożego. Na tę Drogę Krzyżową zapraszamy tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w nabożeństwie Męki Pańskiej.
  5. Nabożeństwo Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 19.00. Po liturgii słowa, adoracji krzyża i Komunii św. przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i czuwanie do północy.
  6. Wielka Sobota – przed południem poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Przypominamy, że baranek wielkanocny jest symbolem Jezusa Chrystusa – Baranka Bożego, złożonego na ołtarzu krzyża. W ostatnim czasie pojawiły się inne symbole: króliczki, kurczaki, zajączki i różne zwierzątka, które nie mają nic wspólnego ze świętami. Rytuał poświęcenia pokarmów wielkanocnych obejmuje baranka paschalnego a nie króliki czy kurczaki. Rodziców prosimy o przypominanie to swoim dzieciom – niekonieczne to co ładne i chwytliwe zwłaszcza dla dzieci jest znakiem i symbolem chrześcijańskim.
  7. Uroczyste obchody Wigilii Paschalnej o godz. 20.00, po zapadnięciu zmroku. Wigilia Paschalna to czuwanie i modlitwa - po wysłuchaniu Słowa Bożego i poświęceniu wody chrzcielnej odnowimy przyrzeczenia chrztu św. i będziemy już świętować Zmartwychwstanie Pańskie.
  8. Procesja rezurekcyjna w Wielką Niedzielę o godz. 6.00. Druga msza św. o 10.30 i trzecia o 12.30.
  9. W poniedziałek wielkanocny msze św. o 8.00, 10.30 i 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu św.
  10. W miarę możliwości tak zorganizujmy swoje zajęcia, aby od Wielkiego Czwartku rozpocząć świętowanie. Szczególnie zachęcamy do udziału w adoracjach.